21 Haziran , Perşembe 2018
Son Dakika
Ana Sayfa / Dünya / NASA Dünya Benzeri 7 Gezegen Keşfetti
Hüseyin Korkmaz

NASA Dünya Benzeri 7 Gezegen Keşfetti

NASA araştırmacılarının dün yaptığı açıklamaya göre, Trappist-1 adı verilen cüce yıldızın yörüngesinde 7 adet Dünya benzeri gezegen bulunuyor. Bu gezegenlerden üçü yaşam barındırmak için fazla sıcak, biri ise fazla soğuk. Ancak yaşanabilir bölgede bulunan üç gezegenin bildiğimiz anlamda yaşam barındırma ihtimali bulunduğu belirtiliyor.

Araştırmacılar gezegenlere, Trappist-1 adlı yıldıza yakınlıklarına göre Trappist-1b, c, d, e, f, g, h isimlerini verdi. Buna göre Trappist-1e, f ve g gezegenlerinde, Dünya’da olduğu gibi sıvı halde su bulunabileceği ve bunun da yeni yaşam türlerinin ortaya çıkması için gerekli ortamı hazırlamış olabileceği belirtiliyor.

GİTMEK İÇİN UZAK, GÖZLEMLEMEK İÇİN İDEAL

Dünya’dan 39 ışık yılı uzaklıkta bulunan sistemi ziyaret etmek için bugünün imkanlarıyla milyonlarca yıllık bir yolculuk yapmak gerekiyor. Yani yakın zamanda Trappist-1’e gitmemiz pek mümkün değil. Ancak yeni nesil teleskoplarla, bu gezegenlerin yüzeyine, atmosferine ve hareketlerine dair daha detaylı bilgiler toplayabileceğiz. 39 ışık yılı, ziyaret etmek için uzak bir mesafe olsa da gözlem yapmak için ideal.

Latest posts by admin (see all)

Ayrıca Kontrol Edin

CİNAYET ŞÜPHESİYLE GÖZALTINA ALINAN ÜÇ KİŞİ TUTUKLANDI

BİR KİŞİ SERBEST BIRAKILDI Karaman’ın Ermenek İlçesinde Orta mahallede 9 Mayısta evinde ölü bulunan Hasan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir