EMPERYALİZMİNİN PLANI CUMHURİYETLE BOZULMUŞTUR

0
395

HAÇLI-SİYON EMPERYALİZMİNİN PLANI CUMHURİYETLE BOZULMUŞTUR
Türk milleti olarak Haçlı-Siyon emperyalizmine karşı verdiğimiz hayat-memat mücadelemizden Allah’ın yardımıyla zaferle çıktık. Bu zaferi de Cumhuriyet’le taçlandırdık.
Cumhuriyetin ilanıyla beraber kurucu kadro hemen, tarım, hayvancılık, bilim, teknoloji, sanayi vb. yatırım ve kalkınma hamleleri yaparak, yoksullukla mücadele dönemini de başlattı.
Türk milletinin emperyalizme boyun eğmemesi için her alanda kalkınmayı bir an önce gerçekleştirmemiz şarttır.
Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü kutlarken, bu gün özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi; kimler Kuvay-ı
Milliye’den yana, kimler Pontusçu, mandacı, Kürt Teali Cemiyeti, İslam Teali Cemiyeti vb. adı altında İngilizlerin kurduğu adreste olduğunu bilmeleri yarınlarımız için hayati bir ehemmiyettedir…!
Atatürk’e uzanan eller, diller incelendiği zaman bu dernek, cemiyet ve örgütlerin devamı oldukları açık seçik
görülecektir!
Türk Milli Eğitimi; kurucu kadroya, sadakatle bağlı ,Kuruluş ve Kurtuluş felsefesi üzerine inşa edildi, böyle de
devam etmelidir. Bunun aksi her girişim ve değişiklik; haçlı-siyon emperyalizmine uşaklık anlamına gelir.
Yaşı ve eğitim seviyesi, mesleği her ne olursa olsun her bir insanımız; tarih bilgi ve bilinci, milli kültür, Türk devleti ve milletinin bölünmez bütünlüğü ülküsüyle yetiştirilmelidir. Eğitim sistemimizdeki sürekli oynamalar çocuklarımızı sistem değişiklikleriyle hayal kırıklığına, moral bozgunluğuna sokmak son derece tehlikelidir.
Tarihçi müsveddelerinden tutun da, içini kin ve nefret bürümüş cahil sürüsüne kadar birçok insan adeta Atatürk’e hakaret etmek için sıraya girmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık Türk devlet geleneğinin son halkasıdır. Cumhuriyeti kuran kadro, bir önceki devletimizin aydın ve kurmay kadrosudur. Dolayısıyla bugün Atatürk düşmanlığı yapanlar, aslında Atatürk nezdinde Büyük Selçuklu Devleti’ne, Osmanlı Devleti’ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kısacası Anadolu’yu vatan yapan milli şuura ve Türklüğe, İslam’a ve insanlığa düşmanlık besleyenlerdir.
Bu kin, düşmanlık ve ipe sapa gelmez iftiraların altında yatan sebep nedir? Atatürk bu toprakları vatan yapmaktan, Türk milletine düşman olanları ayıklamaktan, hainleri bertaraf etmekten, hak ve özgürlükleri sağlamak, demokrasiyi tesis etmek, hürriyet ve istiklal için savaşmaktan, milli, çağdaş bir devlet kurmaktan başka ne yapmıştır? Özgürce aldığımız her nefesi bu ülkenin kurucu kadrosuna, şehitlerimize ve Atatürk’e borçluyuz. Dolayısıyla Büyük Önderimiz Atatürk’e, bin bir emekle kurulan Cumhuriyetimize ve kazanımlarına saldırmak kimsenin haddi değildir.
Bu minvalde Cumhuriyeti, Atatürk’ü, Türklüğü çocuklarımıza en iyi şekilde anlatmalıyız. Küçük yaşlardan itibaren Atamızın ilke ve inkılâplarını, hedeflerini çocuklarımıza bıkmadan, usanmadan anlatabilirsek, Cumhuriyetin önemini kavratabilirsek bu çapsızlar, hainler, ‘düşünce özgürlüğü’ adı altında her türlü yalan, iftira ve hakaret etmekte beis görmeyen haysiyetsizler de kendilerine cesaret alanı bulamayacaktır. Unutulmasın ki; karanlığı, iyi yetişen, bayrak, millet sevgisiyle yoğrulmuş, çağdaş değerleri kılavuz edinen çocuklarımızın, gençlerimizin aydınlığı boğacaktır.
Ayrıca eğitimciler olarak bizler, milli bayramlarımızın adına yaraşır şekilde kutlanmasını istiyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ve tüm milli bayramlarımızı alanlarda halkın katılımıyla, vatandaşlarımızın milli şuur ve heyecanı ile doyasıya hissedeceği ve yaşayacağı şekilde eski görkemiyle kutlamalıyız. Devletimizi yönetenler bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, bayramlarımız kısır, siyasi, ideolojik hesaplaşmalara heba edilemez.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yılını kutlarken başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.
Türkiye Kamu-Sen, Türk Eğitim-Sen ailesi olarak; Cumhuriyet ve kazanımlarımızın sahibi, takipçisi ve yücelticisi olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.
28.10.2017
Ziya HOTAMIŞLI
Kamu-Sen İl Temsilcisi
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here