Son Dakika
Ana Sayfa / Ermenek / İl Genel Meclisi Başkanı Güngörer’in Sarıkamış Mesajı

İl Genel Meclisi Başkanı Güngörer’in Sarıkamış Mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER’in

Sarıkamış Harekatı’nın 103. Yıl Dönümü Nedeniyle Yayınladığı Mesajı

 

Güngörer mesajında; 22 Ara 1914 – 17 Oca 1915’de zaman ve iklim şartları dolayısıyla tarihin en soğuk harekatı ve en acı olaylarından biri olan Sarıkamış Harekatı’nda hayatını kaybeden 60 bin askerimiz olumsuz hava koşulları ve hastalıklara karşı zor şartlar altında olmalarına rağmen kahramanca mücadele ederek bu topraklar için kar, kış, ayaz demeden yollara düşmüş ve sonsuz bir gayretle muharebenin sonuna kadar direniş göstererek canlarını pahasına vatanını korumuşlardır.

Bu vesileyle Harekatı’n 103’üncü yıl dönümünde 7 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek olan “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında İlimize yapılacak olan yürüyüşle tarihimizde Allahuekber Dağları’nda vatanı için donarak şehit düşen kahramanlarımızı, şanlı ecdadımızı ve şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. sözlerine yer verdi.

Ayrıca Kontrol Edin

25 BİN FİDANLA AY YILDIZ VE AFRİN YAZISI OLUŞTURDULAR

ERMENEKLİ GENÇLERDEN TSK’YA DESTEK KARAMAN’ın Ermenek ilçesinde Toros Dağları’na dikilmek için getirilen 25 bin fidanla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir