Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un yarım günlük Ermenek programı sona erdi

0
1089

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un bu gün öğle saatlerinde Ermenek’e gelerek yaptığı toplantı ve denetlemeler sona erdi.

Karaman Valisi

Karaman Valisi

Öğle namazından sonra Sipas Camii‘nde, İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Çayır’ın amcasının cenazesine katılması ile başlayan Ermenek programı, Kaymakam Hacı Kerim Meral’i makamında ziyaret edip ardından muhtarlar ve kurum müdürleri toplantıları ile devam etti. Vali Tuncay Akkoyun, daha sonra inşaatı devam eden Fikret Ünlü Kapalı Spor Salonu’nun inşaatını denetledi.

Karaman Valisi

Akşam üzeri Mesire Alanı’na inen Tuncay Akkoyun burada bir süre dinlenip Ermenek Turkuaz Gölü’ne ‘Pullu Sazan’ balık yavrularının bırakılması etkinliğine katıldı ve göle yavru balık bıraktı. Vali Tuncay Akkoyun Ermenek gezisini, Güneyyurt ve Kazancı’daki denetlemelerinin ardından tamamlayıp Karaman’a dönmek üzere ilçeden ayrıldı.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un Ermenek ziyaretine ilişkin vatandaşların görüşlerini sorduk:

A.K.: ”Sağolsun 6 ay sonra yönettiği ilin Ermenek diye bir ilçesi olduğunu farketmiş. Umarız tayin olup gitmeden bir kere daha görebiliriz kendilerini.”

M.O.: Sayın valimiz hoş gelmiş. Ama Ermenek’in sorunlarının Karaman’dan valilik binasından çözülemeyeceğini farketse ve bize daha fazla zaman ayırsa seviniriz.

M.Z.: ”Yıllardır valileri ilk tayin olduklarında adını öğreniriz. Görevleri süresince 1-2 kere o da ya bakan geldiğinde ya da ayıp olmasın cinsinden gelirler ve kendilerini görürüz. Bu valimiz göreve geldiğinde, eski Ermenek Kaymakamı olduğu için sorunlarımızın ne kadar çok ve acil olduğunu bildiğini zannederek umutlanmıştık. Ne yazık ki bu valimizde geleneği bozmadı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here