Minikler Futbol Turnuvası yapıldı

0
643

Ermenek Gençlik Spor Futbol Okulu dün Ermenek’te Minikler Futbol Turnuvası düzenledi.

2010-2013 doğumlu sporcuların katıldığı turnuva Ermenek Şehir Stadı’nda yapıldı ve Ermenek Gençlik Spor Futbol Okulu, Mut İdman Yurdu ve Mut Konyaspor Futbol Okulu olmak üzere 3 takım katıldı.

Turnuvayı organize eden Ermenek Gençlik Spor antrenörlerinden Orhan Dereli ve Naci Tugay Buğdaycı turnuva hakkında şunları söyledi: ”Çocukların ruhsal ve bedensel gelişimi, sporu skordan bağımsız bir şekilde sürekli hale getirmek ve çocuklarımıza bir yaşam tarzı olarak sporu benimsetmek ana amacımız. Bu yaklaşımımızla da Mut ve Ermenek’te oluşturduğumuz futbol organizasyonlarındaki kardeşlerimizin bir araya gelmelerini, futbol oynamalarını ve kaynaşmalarını hedefledik. Okullarımızda 2005-2016 arası doğumlu kardeşlerimiz hem futbol eğitimi alıp sporcu ruhu ve kişiliğine sahip oluyorlar hem de bir takım çalışması becerisi ediniyorlar. Bu çerçevede yaz kış eğitimlerimiz devam ediyor ve bazı dönemlerde bu tarz turnuvalara başka yerlere giderek veya burda düzenleyerek müsabaka alışkanlığı kazanmalarını hedefliyoruz” dediler.
Turnuvanın Ermenek ayağını Orhan Dereli ve Naci Tugay Buğdaycı Mut ayağını da Mut İdman Yurdu yöneticisi İbrahim Uçar, Mut Konyaspor Futbol Okulu yöneticisi Azim Mercan organize ettiler.

Önceki İçerikErmenekli gençlerimiz bizi gururlandırmaya devam ediyor
Sonraki İçerikMustafa Çayır vefat etti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here