MUSTAFA ELİTAŞ POLEMİĞİ

MUSTAFA ELİTAŞ POLEMİĞİ
12 Mayıs 2018 akşamı HABERTÜRK kanalında  AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Mustafa ELİTAŞ’ı  HABERTÜRK  kanalında  izlerken Muharrem İNCE’yi eleştirişine tanık oldum.Sayın EİLTAŞ, Sayın Kılıçdaroğlu’nun İNCE’nin adaylığını takdim ederken, İNCE’yi küçümsediğini ve benim emrimde, benim sayemde aday oluyorsun, seni,ben aday gösteriyorum  mesajını verdiğini ve bunu da Sayın Kılıçdaroğlu’nun takdim sırasında “ .. Muharrem İNCE  gel buraya! “ sözü ile doğrulama gayreti içinde olduğu anlaşılıyor. Kaldı ki sözün başında “Sayın” ifadesi var.”Sayın Muharrem İnce gel buraya!” söz grubundan çoğu yayın organlarının çıkardığı ve yok saydığı  “Sayın “ kelimesini de Sayın ELİTAŞ yok hükmünde sayarak aklınca CHP’nin Cumhurbaşkanı  adayını itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Bununla yetinmediği gibi hızını alamayıp Sayın Meral Akşener birinci turu  kazanırsa ne yapacaksınız sorusuna verdiği yanıtta Muharrem İNCE, Meral Hanım’ın kazanması için çalışırım, kabul ederse onun başkan yardımcısı olurum, ifadesini de eleştirip onun himayesine girmiş olduğunu, şimdiden yarışı kaybettiği şeklinde söylemlerde bulunuyor. Her ne kadar Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylarını takdim noktasında, bazılarına göre samimiyetten bazılarına göre de  pek şık olmayan bir ifade kullansa ve eleştiriye açık olsa da, Sayın İNCE’nin, Sayın AKŞENER’in yardımcısı olurum ifadesini eleştirmesi  doğru bir düşünce tarzı değildir. Sayın ELİTAŞ da biliyor ki, ABD’de Obama’nın rakibi bayan Hillary Clinton’dı. Bayan Clinton  seçimi kaybedince OBAMA’nın Dışişleri Bakanı oldu. Sayın İNCE’nin  Akşener’e karşı böyle bir yanıtını ELİTAŞ’ın eleştirmiş olması mantıklı ve sağlam bir fikir ürünü olarak düşünülemez. AK Parti’ye de bir şey kazandırmaz.
Ülkenin genel durumu meydanda iken, ülkenin bütün varlıkları haraç mezat satılırken, ekonomi dibe vurmuş, faizler almış başın gidiyor iken, Seçmene kötü gidişattan nasıl kurtulacaklarını geniş seçmen kitlerine anlatsalar, halkın çöken moralini düzeltici söylemler yapsalar, çok iyi bir yöneticilik   görevi yapmış olacakları gibi partisi de kazançlı çıkar.
Sayın ELİTAŞ ve diğer AK Parti Yöneticileri  seçimi kazanmak için sorunları laf kalabalığına getirmeden seçmenlere,   ülke sorunlarını nasıl çözeceklerini ekonomiyi nasıl düzlüğe çıkaracaklarına ilişkin varsa bir projeleri onu seçmenler anlatmaları ülkemiz yararına olacaktır.
AK PARTİ, 16 yıldır bu ülkeyi seçimle yönetmiş  olsa da , Kadıköy, Beşiktaş, Şişli,  Çankaya, Karşıyaka gibi ilçelerinde neden yaklaşık % 30’un altında oy aldıklarını sorgulamaları sosyolojik bir vakıadır. Tüm siyasi parti temsilcilerini daha mantıklı ve tutarlı eleştiriler yapmaları dileğimdir. Bütün  adaylara başarılar dilerim.  15 Mayıs 2018 Hasan ŞİMŞEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram