Şekeroba’da ki Ermenek Aşevi’nin Ramazan programı belli oldu.

0
930

Ermenek halkının ortaklaşa çabası ile kurulup bir aydır Şekeroba’da her gün 400-500 kişiye yemek hazırlayıp dağıtan Ermenek Aşevi’nin Ramazan ayı içerisindeki programı belli oldu.

Aşevi çalışanları ve yöneticilerince, gün içerisinde oruç tutmayanların ya da çocukların talep etmesi durumunda çorba hazırlanması, iftarda en az 2 çeşit yemek ve bir çeşit tatlı ya da hoşaf dağıtılması sahur için de kumanya paketi dağıtılması planlandı.Şekeroba’da ki Ermenek Aşevi’nin Ramazan programı belli oldu.

Ermenek Aşevi yöneticilerinden aldığımız bilgiye göre sahurda, KONER (Konya Ermenekliler Derneği) Derneği aracılığı ile Konya’da ki hemşerilerimizin hazırlatacağı kumanya (peynir, zeytin, bal, tereyağı ve fındık ezmesi. haşlanmış yumurta ve patates) 30 gün boyunca sahur için dağıtılacak.
İftarda ise her gün için bir hemşerimizin sponsorluğunda 2 çeşit yemek ve bir çeşit tatlı ya da hoşaf dağıtılacak.

Şekeroba’da ki Ermenek Aşevi’nin Ramazan programı belli oldu.Konuya ilişkin Aşevi yöneticisi Hulusi Oran: ‘’Ramazan süresince de 400-500 kişiye iftar ve sahur yemeği dağıtmaya çalışacağız. Yıllardır Ermenek’te geleneksel olarak maddi durumu iyi olan hemşerilerimiz iftar yemeği vermekte idi. Bu yıl böylesi güzel bir geleneğimizi deprem bölgesinde hayata geçirmek için bir program hazırladık. Dileyen 30 hemşerimizin ister kendi adlarına ister akrabalarının adlarına Şekeroba’da iftar yemeği vermesini sağlamaya çalışıyoruz. Bunun için hemşerilerimizin, 0 533 241 29 98 numaradan Kadir Eşme’yi ya da 0 532 697 14 37 numaradan Mustafa Şahin’i arayarak isimlerini kaydettirip, bir iftarın malzeme maliyeti olarak da 7.000 TL. yi havale etmeleri gerekmektedir. İftar yemeğini veren hemşerilerimizin isimlerini o gün Ermenek Aşevi kapısına yazacağız. Sahur için kumanya vereceğiz ve bu kumanyalarımızı KONER Derneğimiz (Konya Ermenekliler Derneği) aracılığı ile Konyalı hemşerilerimiz karşılayacak. İftar için de üç kap yemeğin kişi başı malzeme maliyeti 17-20 TL. civarında olmaktadır. Bu da bir günlük yemek için 7.000-8.000 TL. lik bir maliyet oluşturmaktadır. Bu programı sağlıklı bir biçimde uygulayabilirsek Kurban Bayramı için de benzeri bir çalışma yapmayı düşünüyoruz’’ dedi.Şekeroba’da ki Ermenek Aşevi’nin Ramazan programı belli oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here