ŞEREFLİ TAŞELİ ÇOCUĞU AHMET DAVUTOĞLU!

Yaşadığı toprakların çocuğu olduğunu kanıtladı, eğilmedi, kırıldı. Şerefiyle onuru ile çekildi hükümetten. Tarih onu “Komşularımızla sıfır sorunlu bir dış politika “ sözünden ziyade artık  4 Mayıs 2016 tarihindeki onurlu duruşu ile başbakanlıktan nasıl ve hangi şartlarda  çekildiğini yazacak. Makam yerine onuru tercih ettiği örneği hep verilecek.

Sayın Davutoğlu’nun  konuşmalarını çoğunlukla izledim. Ufak tefek zikzakların dışında mantıklı ve tutarlı açıklamalar yapardı. Son gün hariç, güleç yüzünde mutlu insan profili hiç eksik olmadı. Başbakan olduktan sonra dış ilişkilerde daha dik, T.C. Hükümetlerine yakışır başarılı bir politika izlediğini görüyordum.

Uluslar arası ilişkilerde, yabancı devlet başkanları ile temaslarda sözü ciddiye alınan, başarılı sempatik, onurlu bir duruş sergilediği biliniyordu.

Sayın Ahmet Davutoğlu, zeki, kültürlü, İngilizce ve Almanca diline hâkim dünya ile doğrudan ilişki kurabilen ender şahsiyetlerden biridir.

5 Mayıs 2016 tarihindeki konuşmasında , başbakanlığı bıraktığını söyledi ama siyasete devam dedi.

O bu tavrıyla çok güçlendi. Ona ihanet edenler kamu vicdanı önünde mahkûm oldular. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yıldızı parladı, yolu açıldı.

Halk nazarında sınıfı pekiyi derece ile geçtiniz! Bu moral ile çıkınız meydanlara, artık daha özgür ve daha bağımsızsıınz. Size yansıyan bu özgürlük havası millete de yansıyacağından kuşkum yoktur.

Sen, artık kimseye diyet ödemeden geleceğin   Başbakanı ve Cumhurbaşkanı olacaksın! Bunu görmek için kain olmaya gerek yok. Yeter ki Konya sımsıkı arkanda dursun  ve sana canı gönülden şimdikinden daha  sıkı sahip çıksın, destek versin!

Olan küçük bir yol kazası idi, geçmiş olsun Sayın Davutoğlu. Bu zor günlerde yanından hiç ayrılmayan Lütfi Elvan Bey’e de geçmiş olsun. Siyasette genç denilecek bir yaştasınız. Öyle inanıyorum ki geleceğiniz çok parlak olacak. Her ne kadar AKP’ye oy vermediğim için övünsem  de Taşeli çocukları olarak sizlerin başarısını kendi başarım olarak algılıyorum. Saygılar sunuyorum.Yolunuz açık olsun Sayın hemşehrilerim!.06.05.2016 Hasan ŞİMŞEK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram