64. HÜKÛMET'TEN TAŞELİ BEKLENTİLERİ

Kendisi bir Taşkentli olan Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu 24 Kasım 2015 günü Bakanlar Kurul üyelerini açıkladı. İlimiz Karaman’ın bakanlık beklentisi karşılanmadı.  Bu dönemde öyle anlaşılıyor ki Karaman siyasette ikinci ligde belki de üçüncü ligde oynayacak gibi. Çeşitli vaatlerle halkın hayallerini süsleyip Bakanlık beklentisi içinde olanlar ve kendilerin bakan olacağız diye pazarlayıp seçmene sunanların ilimiz Karaman’a hizmet yönünden girdiklere taahhüt nedeni ile umarım büyük bir sıkıntı yaşamazlar.

 

Siyaset bu, neyin ne olacağı, hakkında kesin konuşmak her zaman isabetli olmaz. Dünden bugüne, yarına fikir yürütmek, olmayacak vaatlerde bulunmak konuşanı zora sokar.

 

Yeni hükûmette, kendisi bir Alanyalı olan Dışişleri Bakanı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, bir Ermenekli olan Başbakan Yardımcısı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın ve Taşkentli olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Konya milletvekili yer alıyor.

Karaman il haritasına şöyle bir bakınca kuzeyinde ve kuzeydoğusunda Konya, başbakanımızın seçim bölgesi, batıda Antalya, Alanyalı Mevlüt  Çavuşoğlu’un seçim bölgesi, Karaman’a çok yakın, güneyinde Mersin’de Ermenekli Lütfi Elvan’nın seçim bölgesi olması ve İki dönem Karaman milletvekilliği yapmış olması, Lütfi Elvan’ın Karaman’ı ve sorunlarını iyi bilmesi, oradaki yarım kalmış olan yatırımları takip etme ve hayata geçirme sözü bununla birlikte, bütün ulaşım yollarının odak noktasında Karaman ilinin merkez olması kalkınma  faaliyetlerine bir sinerji yaratacaktır. Ayrıca Karaman’a komşu her üç ilin seçmenlerinin hatırı sayılı bir kısmı Karaman kökenlidir. Başbakanımız ve bakanlarımız bunun bilincindedir. Olaya böyle bakınca siyaset yönünden Karaman, üçüncü lige düşmüş olsa bile Bakanlarımız ve Başbakanımız önceden söz verilen  projelerin hayata geçirilmesi için gayret göstermeleri beklenir.

 

Başbakan Yardımcılığı’na getirilen Lütfi Elvan, eski bir Devlet Planlama Teşkilatı Başkan Yardımcısıdır. Şu anki hükûmetteki görevi reformlardan sorumlu başbakan yardımcılığıdır.

7 Haziran seçimlerinden önce Antalya’da, 1 Kasım 2015 seçimlerinden önce Mersin’de seçmenlerine vaat ettiği sözleri ve projeleri hayata geçirme çalışması doğrudan Karaman iline de yansıyacağından Taşeli Yarımadası’nda ova ile deniz; yapılacağı sözü verilen tünellerle ve raylı sistemlerle birbirleri ile buluşacak ve ova sahile bütünleşecektir.

Sonuç olarak Taşeli Yarımadası ile doğrudan göbek bağı ile bağlı Bakanlar Kurulu’nda iki bakan bir başkanımız vardır. Halkın öncelikli tercihlerini fırsat buldukça il milletvekillerimizin onlara bildirme imkânları olacaktır. İlimiz Karaman siyaset yönünden üçüncü lige düşmüş olsa bile komşu ilerdeki süperler Karaman ilinin kalkınmasına omuz vereceklerdir. Beşinci yy’da imparator Zenon’un yöremize yaptığı yatırımlardan çok daha iyisini Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun ve ekibinin yapacağını ümit ediyor ve yeni Bakanlar Kurulu’na başarılar diliyoruz. 25.11.2015. Hasan ŞİMŞEK

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram