64 YAŞINDA 2. LİSANS DİPLOMASINI ALDI

0

64 YAŞINDA 2. LİSANS DİPLOMASINI ALDI
Ermenek / Güneyyurt doğumlu hemşerimiz, sitemizin de yazar kadrosundan, Gazeteci – Araştırmacı – Yazar Mükremin Kızılca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinden ikinci lisans diplomasını aldı.
Mükremin Kızılca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat fakültesinden 2014 yılında birinci diplomasını almıştı.
2010 yılında BAĞ-KUR’dan emekli olduktan sonra başladığı yüksek tahsil hayatını 10 Şubat 2018 tarihinde, kendisine 64. doğum günü armağanı mesabesinde olan ikinci lisans diplomasını (İşletme Fakültesi) alan yazarımızı ve hemşerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
MÜKREMİN KIZILCA KİMDİR?
Mükremin Kızılca: 01/07/1955 yılında Karaman Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesi Pınargözü mahallesinde – Annesi yeni Mahalleden Kadir kızı Sultan Alkan, babası Pınargözü Mahallesinden Tobbaş Mehmet oğlu Mustafa oğlu Hüseyin Kızılca- dünyaya geldi.
İlköğrenimini kasaba merkez ilköğretim okulunda 1968 yılında tamamladı. Orta öğrenimini dışardan Konya’da Karatay lisesinde tamamladı.
1969 yılında Konya’da aldığı ihzari ve tekâmül altından sonra 1974 yılında İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Emin Camii tekâmül kursunu bitirerek İslami ilimlerde ve Arapçada icazet aldı.
1975 yılında Karaman merkeze bağlı Ada köyü Kur’an Kursunda hasbi görevde bulunduktan sonra 1977 yılına kadar vatani görevini Sivas ve Karsta tamamladı.
1978 ila 1984 yıllarında Konya Kulu ilçesine bağlı Kırkkuyu köyünde Kur’an Kursunda görev yaptı.  12 Eylülden sonra buradaki imamlığı sırasında iki buçuk ayda hafızlığını tamamladı.
1985 ila 2010 yılları arasını Konya merkezde ticari faaliyetle geçirdi.
Yazar, 1996 ve 1998 yıllarında üç sayı “İlmiyye İslami Araştırma Dergisi”ni yayımladı.
Şu anda Rasyonel Haber Gazetesi köşe yazarı olan Mükremin Kızılca Arapça, Osmanlıca, Farsça ve Çağatay dillerinde çeviri yapmakta ve genel arşiv çalışmalarında bulunmaktadır.
Bu arada (2010 – 2018 yılları arası) Eskişehir AÖF ilahiyat ve işletme fakültelerini bitiren yazarın basılmış ve basılacak: İslami, Hatırat, Arşiv, Şiir, Sigara, Güncel ve Edebiyat dallarında 18 eseri ve binlerce makalesi bulunmaktadır.
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz