70 kuşağının 70 eczacısı hafta sonu Ermenek’i gezdi

1

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 1972-1976 yılları arasında eğitim gören 70 kişilik eczacı grubu bu yıl ki buluşma gezilerini Ermenek’te yaptılar.

Mezun oldukları yıldan bu yana ülkemizin dört bir yanına dağılmış olmalarına rağmen her yıl düzenli yurt içi ve yurt dışı geziler organize edip bir araya gelen grubun bu yıl ki adresleri Ermenek oldu.

Eczacı Bülent Pekin önderliğindeki grup üyeleri perşembe akşamı bir otobüs ve özel araçları ile değişik illerden Ermenek’e gelerek Selçuklu otele giriş yaptılar.

Cuma günü sabah Eski Ermenek ve Ulucami gezisinin ardından Cuma Pazarı’nı gezen grup, öğleden sonra Mesire Alanı’na inip gölde tekne gezisi yaptı.

Akşam Selçuklu Otel’de, okula girişlerinin 50. Yılını kutlayan grup, cumartesi günü Görmel Yaylası ve Zeyve Pazarı’nı gezerek Zeyve’de öğle yemeği yedi.

Grubun gezi rehberliğini ERDOK Başkan Yardımcısı Hulusi Oran yaptı.

Bu gece otel lokantasında akşam yemeği yiyen grup, burada gezilerinin ve Ermenek’in bir değerlendirmesini yaptı. Başta grubun lideri Eczacı Bülent Pekin ve bazı grup üyeleri ”bu güne kadar yaptığımız gezilerin içinde belki de en güzeli bu oldu” değerlendirmesini yaptılar. Gezinin rehberliğini yapan Hulusi Oran’ın ısrarı üzerine, gördükleri bazı küçük eksiklikleri de dile getirdiler ve ”Ermenek’in doğallığının bozulmaması durumunda bir turizm cazibe merkezi olabileceğini” belirtip, yarın geldikleri şehirlere dönmek için hareket etmek üzere odalarına çekildiler.

1 Yorum

  1. Teşekkürler Hulusi By
    Ermenek yollarının yoruculuğuna
    Değdi.otel tertemiz ,yeri şahane ,bahçe
    Olağanüstü havasına diyecek yok.
    Mutlaka görülmesi gereken bir yer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz