AFAD’ın Karaman’da yaptığı afet ve kurtarma tatbikatına ERDOK’da katıldı

0

Karaman’da, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) koordinasyonunda 18 kurum ve kuruluşun katıldığı büyük bir tatbikat yapıldı.

Tatbikatta görevli Kızılay, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), Karaman İtfaiyesi gibi 16 kurumun yanı sıra, sivil toplum kuruluşu olarak Beşir Derneği ile beraber Ermenek’ten ERDOK (Ermenek Doğa Sporları Eğitim Kültür ve Turizm Kulübü)’de katıldı.

Karaman’da ilk kez gerçekleştirilen ve Vali Tuncay Akkoyun, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Jandarma Komutanı Alb. Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş ve diğer kurum müdür ve yetkililerin katıldığı tatbikatta, deprem sonrası enkaz altı kurtarma çalışması, depremden etkilenen vatandaşlara destek, yangın ve kimyasal risklere müdahale, su altı arama kurtarma, kayıp arama ve kurtarma gibi senaryolar canlandırıldı.

Karaman Dereköy’de gerçekleştirilen tatbikat sonunda bir konuşma yapan Vali Tuncay Akkoyun tatbikatı önemine ve çok başarılı geçtiğine vurgu yaparak, planlayan ve katılanlara teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz