AHMET KELEŞOĞLU ZİRVEDEKİ BİR ERMENEKLİ

Başlığını koyduğum zirveden kasıt elbette Ermenek’teki Yumrutepe’in zirvesi değil. İnsan yaşamında diğerlerine göre alanında en önde, üstte, tepede anlamına kullanılmıştır. İşte ben bu yazımda geçen yıl 14 Ocak 2015’te 91 yaşında yaşamını yitiren rahmetli Ahmet Keleşoğlu’nun hangi alanda zirvede olduğunu özet başlıklar hâlinde okuyuculara ve genç girişimcilere aktarmaya çalışacağım.

İş yaşamında, bulunduğu ilaç dağıtım sektöründe ilk sırada, meslektaşları ve eczacılar  arasında saygın bir yeri olduğunu  15 Ocak 2015 Perşembe günü Selçuk Ecza Holding’in Nakkaştepe’deki merkezindeki  cenaze töreninde de gördük ve yaşadık. O geniş mekân tıklım tıklım sevenleri ile dolu idi.

Devlete ödediği vergilerle çoğu yıllar vergi rekortmenleri arasına girmiş ve ödül almıştır.Mal varlığı sırasında da Vakfı kurmadan önce Türkiye genelinde ilk sıralarda yerini hep muhafaza etmiştir.

Türkiye’de  Koç, Sabancı ve Enka Vakfı’ndan sonra gelir en yüksek olan Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı’dır. Varlığının % 51’ Vakfa ait olduğundan önümüzdeki yıllar bu şekliyle giderlerse ilk sıraya girmesi uzak değildir.

TBMM Başakanı Sayın Köksal Toptan’dan 10 Temmuz 2008 tarihinde Üstün Hizmet Ödülünü, dönemin başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanımızdan Eğitime % 100 Destek Kampanyası’ndan yaptırdığı okullar nedeni ile plaketle ödüllendirilmiştir.

ERÇEV tarafından “ ülke genelinde ve Ermenek’teki sosyal projelerin hayata geçirilmesi nedeni ile İstanbul Dedeman Otel’de  “Şükran Günü “ düzenlenip “ şükran plaketi” sunulmuştur.

Konya’da Selçuk Üniversitesi ’ne bağlı ( şimdi Necmettin Erbakan Üniversitesi –Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ) Eğitim Fakültesini yaptırdığı için eğitime olan katkıları nedeni ile “Fahri Doktora “ unvanı Hemşeri vakıflarımızdan İstanbul Yeşilköy’deki “Konyalılar Vakfı ve Karamanlılar Eğitim Vakfına kurum olarak destekleri devam etmektedir. Rahmetli Dr. Ahmet Keleşoğlu’nu iş yaşamında başarıya götüren nedenlerin başında şüphesiz güven, denge ve istikrar gelir. Ticari olaylarda hesap kitap yapması ve gözü kara bir işe dalmaması, teknolojik yenilikler takip ederek şirketlerinde uygulaması gibi nedenler gelir. Şüphesiz mütevelli üyesi olduğu ERÇEV’e de her yıl burs desteği verdiği gibi genel kurul toplantılarına da ev sahipliği yaparak  maddi ve manevi büyük destekleri olmuştur.. İşte Ermeneklilerin saygıda kusur etmedikleri Ahmet Amcaları 14 Ocak 2015 Çarşamba günü  91 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu değerli insan ölümünün birinci yıl dönümünde Konya’da, Ermenek’te halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin katılımı ile mevlit ve dualarla anılacak diğer yandan da sosyal sorumluluk projesi kapsamında yatırımları için ilgili kurumlarla protokol yapılarak bıraktığı yerden çalışma arkadaşları hayır işlerine devam edecektir. Ruhu şad, mekânı Cennet olsun!.

Rahmetli Dr. Ahmet Bey’in gözü arkada kalmadı.  Zirveye çıkardığı, kurumsallaştırdığı şirketleri ve kurduğu Ahmet ve Nezahat KELEŞOĞLU  Vakfı,  o zaman Genel Müdür olan ve şimdi de Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Sonay GÜRGEN’in yönetiminde Ahmet Bey’in ilkeleri doğrultusunda ve aynı tempoda ve amaçta  ilerlemesine devam etmektedir.  12.01.2016.  Hasan ŞİMŞEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram