Aile ve Sosyal Destek (ASDEP) birimi ev ziyaretlerine başladı

0

Aile ve Sosyal Destek (ASDEP) birimi ev ziyaretlerine başladı
Ocak ayında hizmet vermeye başlayan Ermenek Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) birimi göreve başladı.
Aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmasının sağlanması, sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ile vakanın takibi ve bu süreçte yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) birimi görevine başladı.
Dört kişiden oluşan görevliler yaklaşık iki aydır ev ziyaretlerine devam ediyor.
Bu çerçevede söz konusu birimin görev yapması amacıyla Ermenek Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde 4(dört) adet meslek elemanı görevlendirildi.
Ayrıca Ermenek Sosyal Hizmet Merkezi’nde, engelli ve yaşlı işlemleri, KMÇ (Korunmaya Muhtaç Çocuk) işlemleri, evlat edinme işlemleri, evde bakım hizmeti işlemleri, SED (Sosyal ve Ekonomik Destek) işlemleri, Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine yönelik işlemlere ait hizmetler de veriliyor.
Vatandaşlar, (338) 716 3636 – (338) 716 3634 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz