Almanya-Bavyera Eyaleti Kültür Bakanlığı’ndan hemşerimiz Ceren Oran’a Fördertanzpreis ödülü

0

Bavyera Eyaleti Kültür Bakanlığı tarafından iki yılda bir verilen Fördertanzpreis ödülünü bu yıl hemşerimiz Ceren Oran aldı.

Tiyatro ve dans alanında, bir sanatçı ya da guruba, sanatsal çalışmalarını ödüllendirmek için verilen Fördertanzpreis ödülünü bu yıl, Traummaschine inc adlı tiyatro gurubu ile birlikte hemşerimiz Ceren Oran aldı. Bakanlık ayrıca ödül nişanı ile birlikte 8.000 Euro’luk bir de çek verdi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Simone Schulte şunları söyledi:

Ceren Oran olağanüstü bir sanatçıdır. O bir virtüöz dansçı, araştırmacı bir koreograf. O inanılmaz iyi bir paylaşımcı ve işinin, dansının büyük bir savunucusu. Multidisipliner bir formda çalışıyor, yeni sanat formları, durumları ve insanlarla ilgileniyor. Eserlerinde, kişisel ve güncel sosyo-politik konuları tutarlı bir şekilde ele alıyor ve karmaşık, soyut bir dans diliyle yarının izleyicilerine dokunmayı ve konuşmayı da başarıyor.

Ceren Oran ile Münih, gelecekte de eserleriyle ile bizi şaşırtmaya devam edecek olağanüstü güçlü bir sanatsal kişiliğe kavuştu. Sevgili Ceren, Tanz Förderpreis München 2022’yi aldığınız için çok memnun oldum ve sizi çok tebrik ediyorum!”
Fotoğraflar: Alescha Birkenholz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz