Ankara Ermenekliler Derneği öykü yarışması düzenliyor!

0

Ankara Ermenekliler Derneği’nin 8 yıldır geleneksel olarak düzenlemekte olduğu, liseler arası öykü yarışmasının bu yıl ki konusunu “Taşelinde Yaşam” olarak belirledi.

Eğitimin birinci yarı yılında başlatılan ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmanın ödül töreni geçtiğimiz yıllarda Dil Bayramı’nda yapılıyordu, ancak ülke gündemindeki belli nedenlerden dolayı Dil Bayramı programıyla birlikte tarihte değişiklik yapıldı. Öğrencilerimiz yarışmaya katılacakları Öykülerini 30 Nisan’da teslim edecekler, Değerlendirme Kurulu da dereceye girenleri 12 Mayıs tarihine kadar belirleyecek.  Öğrencileri teşvik maksadıyla daha önce 4 öğrenciye ödül verilirken bu yıl bu sayı 7 ye çıkarıldı. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Nisan olarak belirlendi.

Ankara Ermenek Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nden aldığımız bilgiye göre, yarışmada derece alanlara ödülleri: birinciye 2.500.00 TL, ikinciye 1.500.00 TL, üçüncüye 1.000.00 TL ve dört mansiyon kazanan öğrenciye de 500.00 TL olarak belirlendi. Yarışmanın maddi desteğini Emekli Öğretmen Maide Üstündağ ve Ecz. Mustafa Üstündağ sağlıyorlar.

Ermenek, Başyayla, Sarıveliler Kaymakamlıkları ve Milli Eğitim Müdürlükleri’nin izinleriyle, edebiyat öğretmenleri gözetiminde, proje sorumlusu Mustafa Çalışkan ve proje yöneticisi olarak da Ermenek Mustafa ve Ayşe Karpuzcu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Murat İşlek‘in düzenlemeleri ile yapılıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, eserlerini 30 Nisan tarihine kadar ermenekderankara@gmail.com adresine göndermeleri gerekiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz