Artık Ermenek'te Cumhuriyet İsminde Bir Okul Yok!

0

Bir çok insanın mezun olduğu, hatıralarının olduğu,Çınarlısu mahallesinde yer alan Cumhuriyet İlköğretim okulu tarihe karıştı.Bu konuyu köşesine taşıyan İlhami Etci'nin yazısı:
Ermenek’te eski okulların yerine yapılan okullara başka isim konulması halk tarafından tepki topladı. Susaklı mahallesinde bulunan Eski adı Merkez İlkokulu olan daha sonra Zehra Galip Sumra-Atatürk adını alan İlköğretim okulu yeni binasına kavuştu. Çınarlısu Mahallesinde bulunan Cumhuriyet İlköğretim okulu da yeri değiştirilerek eski top sahasına yapıldı. Yeni binalar gerçekten çok güzel.Ancak bu okulların ismi değişti. Diyeceksiniz şimdi; Atatürk İlköğretim okulunun adı aynı kaldı.Evet aynı kaldı ama yanlış hala devam ediyor.Atatürk isminin önüne ve arkasına başka bir isim eklenerek hiçbir yerde kullanılamaz.Rahmetli Galip Sumra bu okula ek bina yaptırmıştı.Kendinden Allah razı olsun.Olması gereken şu: Eski okul yıkıldığına göre Galip Sumra ve eşinin ismi başka yere verilebilir. Sadece Atatürk İlköğretim Okulu olmalı.
CUMHURİYET İSMİ NEDEN KONULMADI
Çınarlısu mahallesine yapılan yeni okulun adı” İncikzade  Mustafa ve Emine Keleş “ oldu.Keleşoğlu vakfı tarafından yapılan bu okul gerçekten güzel bir binaya kavuştu.Yapanlardan Allah razı olsun.Ancak neden Cumhuriyet ismi korunmadı? Özellikle bu soruyu İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne soruyoruz. Sevgili hayırseverler! Hayır yapayım derken hatıraları değerlerimizi yok saymayın. Gelin vazgeçin bu işimden.Atatürk ve Cumhuriyet ismini yaşatalım.Değerli insan Ahmet Keşoğlu hayatta olsaydı kesinlikle böyle bir şeye müsade etmezdi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz