ATİLLA ZORLU MİLLETVEKİLİ ADAYI MI?

0

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin sevilen hocası Atilla Zorlu, İYİ Parti’den aday olacak mı?
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin 24 Haziran 2018 pazar günü yapılmasının açıklanması ve TMBB de teklifin geçerek resmi gazetede yayımlanmasının ardından milletvekili adaylarının kimler olacağı sorusu en çok merak edilen konu oldu.
Erken seçim kararı ile birlikte Karaman, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti’nin 3 milletvekili adayının kim olacağına odaklandı.
Her partiden birçok milletvekili aday adayı konuşulurken, en çok merak edilen isim ise Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tarih bölümü öğretim görevlisi Atilla Zorlu oldu. Zorlu’ya 2015 yılının Haziran ayında yapılan milletvekilliği genel seçimlerinden önce MHP Genel Merkezinden adaylık teklifi gelmişti fakat akademik çalışmaları sebebiyle adaylığının söz konusu olmadığını açıklamıştı.
Siyasi ve akademik bilgisi ile birçok kişiye yön veren Atilla Zorlu, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçim tarihinin açıklanmasıyla siyasi kulislerde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olacağı konuşuluyor. Ermenek halkı ve sevenleri de İYİ Parti’den aday olmasını bekliyor.
ATİLLA ZORLU KİMDİR?
27.02.1974 Karaman Ermenek nüfusuna kayıtlı. Gelibolu doğumlu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi edebiyat fakültesi tarih bölümünü bitirdi. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim dalında master yaptı. Gazi Üniversitesinde doktora eğitimi aldı. Halen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde Atatürk Ülke ve İnkılap tarihi bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta. Evli Göktürk ve Ata isimli 2 çocuk babası. İyi derece de İngilizce biliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz