AYAĞINI KESTİ,HASTANE HASTANE GEZDİ

0

AYAĞINI KESTİ,HASTANE HASTANE GEZDİ
Ayağını motorlu testereye kaptıran Hüseyin Akar hastane hastane gezdi.
Olay dün sabah saatlerinde karaman iline bağlı Başyayla ilçesinde meydana geldi.
Sabah saatlerinde motorlu testere ile odun kesen Hüseyin Akar bir anda ayağını  motorlu testereye kaptırdı.
112 yi arayan Hüseyin Akar'ın ailesi Başyayla'dan hareket eden 112 acil ile Ermenek Devlet Hastanesine kaldırıldı. Buraya kadar her şey normal gidiyordu.
Ermenek Devlet hastanesinde olaya müdahale edecek doktor olmadığı için durum Karaman Devlet Hastanesine bildirildi. Karaman Devlet hastanesi ambulans ile hastanın il merkezine getirilmesini talep etti.
Hüseyin Akar'ın ayak baş parmağı kırılmış ve lifler kopmuştu.
Doktor ile görüşen Akara kendini ameliyata alacaklarını söylediler. Aradan bir kaç saat geçmesine rağmen akarı ameliyata almamışlardı. Ve bu durumu hemşirelere sordu. Hemşirenin kendisine ameliyat yapacak malzemelerinin olmadığını, bunu önceden sipariş üzerine getirdiklerini, bu yüzden ameliyat yapamayacaklarını söylediğini iddia etti.
Ardından Hüseyin Akar saatlerce  orada bekletilmeme rağmen( 14.30 dan 17.00 a kadar) sanki basit bir durummuş gibi alel acele ayağını sargı yapıp taburcu ettiklerini söyledi.
Ayağı bu şekilde iken yollara koyulan akar günümüz Türkiye'sinde il merkezinde basit bir ilaç verip hastayı taburcu etmek insan sağlığını hiçe saymaktır. Ben ayakkabımı bile bulamamışken ,Karaman otogarında acılar içinde Konya otobüsü bekleyip Konya daki bir hastaneye gitmek için bekliyorsam, Karaman Devlet Hastanesi yetkililerinin vicdanı rahat bir şekilde uyumaması gerekiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz