Bakan Lütfi Elvan Sıkıntısı

BAKAN LÜTFİ ELVAN SIKINTISI

Kulağımıza gelen haberlere göre, bizim Karaman milletvekilleri Sayın Recep Konuk ile Recep Şeker’in  Kalkınma Bakanı  Sayın Lütfi Elvan Bey’in Karaman’daki etkinliğinden/nüfuzundan rahatsız oldukları bilgisi var.

Lütfi Elvan yanılmıyorsam dört dönemdir milletvekili, iki dönem Karaman’da Mevlüt Akgün ile birlikte çalıştılar. Sonra bilindiği gibi önce Antalya ve sonra Mersin’den milletvekili gösterildi ve seçildiği bölgelerden partisinin oylarını arttırarak Ankara’ya gittiği bilinir. Gerçi mevcut Karaman milletvekilleri de partilerinin oylarını artırarak Meclis’e gittiler. Onlar da son iki dönemki seçimlere katıldılar… Şüphesi z bu oy artışlarında ülkemizin konjoktürel durumunun büyük etkisi olduğu da biliniyor.

Lütfi ELVAN Bey’i geçmişte çok eleştirdik, eleştiri nedenimiz hizmet alamadığımızdan değil, daha çok hizmet beklediğimizden kaynaklandığını bizi yakından tanıyanlar bilir. Hatırlatmakta fayda var, Sayın Bakan’ın bürokrasideki son görevi Devlet Planlama Teşkilatı Başkan Yardımcılığı, bilahare milletvekili seçilince Bütçe Plan Komisyonu Başkanlığı, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı ve şimdi de Kalkınma Bakanlığı görevini başarı ile yaptığı herkes tarafından kabul görüyor.  Bu görevlere gelirken arkasında ne büyük bir seçmen kitlesi, ne büyük bir sermaye, ne bir tarikat, ne bir birlik  ne de parti yönetimi var. Partisi tarafından verilen görevlerin hepsi onun bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda verildiğinden kimsenin kuşkusu yoktur.

Lütfi ELVAN Beyin gerek milletvekili olduğu dönemlerde gerek bakanlık yaptığı dönemlerde seçim bölgesi Karaman’a büyük hizmetleri vardır. Yapmış oldukları yatırımların bazılarının bitmediği ve takibi gerektiği bilinmelidir. O Antalya ve bilahare Mersin’den aday olurken Karaman halkına verdiği bir sözü vardır. Ben Karaman’dan kopmadım, Karamanlıyım ve Karaman’a hizmet etmeye devam edeceğim anlamında Karamanlıya verilmiş sözleri vardır. Bir defa Lütfi Bey, bu sözünün arkasında durduğu gibi ayın zamanda milletvekili ve Bakan olduğu da bilinmelidir. Bir milletvekili daha da ötesi bir Bakanın  81 ilin bakanı olduğu gerçeği her an herkes tarafından bilinmelidir.

Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN’ın Karaman’a aşırı ilgisi var diye kıskanmak, söylemler doğruysa politik davranış sergilemek, Karaman ziyaretlerinde refakat etmekten kaçınıldığı izlemin vermek her iki il milletvekilimize pek uygun düşmez. Burada milletvekillerimizin yapması gereken söylemlerden, nutuklardan, beyanatlardan çok Karaman ilinde kalıcı eserler üretmenin  gayreti içinde olmaları ve Sayın Bakanın bilgi, tecrübe ve imkânlarından  yararlanılmasının yöntemlerini aramalarıdır.

Sonuç olarak, küçük siyasi hesaplar, dedikodular,  ilin alacağı hizmetlere zarar verebileceği gibi siyasilere de prestij sağlamaz. Bizim vekillerimizden beklentimiz hizmet üretmektir. Ürettikleri hizmetlerin karşılığını mutlaka seçmenlerinden alacaklardır. Temel mesele Lütfi Bey’in gölgesinden kurtulmak ise yapılacak iş, onu gölgede bırakacak hizmetleri başarmaktır. 13.10.2016 Hasan ŞİMŞEK

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram