Bankadan Kredi Çekenlere Müjde..!

0
336

2007-2011 arası kredi çekenler, paralarının bir kısmını geri alabilecek. Avukat Caner Yüksel'e göre bir an önce dava açılması gerekiyor. Ancak hükümetin bankaları milyonlarca vatandaşa ceza ödemekten kurtaracak bir düzenlemeye gitmesi noktasında endişe var.

BANKALAR GERİ ÖDEMEK ZORUNDA

Rekabet kurulu 12 bankanın 2007-2011 arası kartel oluşturarak faizleri artırdığını belirledi. KRT'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan Av. Caner Yüksel, 2007-2011 arası kredi çeken ve kredi kartları ile işlem yapan herkesin mutlaka 12 bankayla ilgili dava açması gerektiğini söyledi. Davalar açıldığında mutlaka bu bankalar kartel yoluyla fazla aldıkları paraları geri ödemek zorunda. Yüksel'e göre en azından o yıllar arasında kredi çekenlerin mutlaka bir avukata başvurması gerekiyor.

“HÜKÜMET BANKALARI KURTARABİLİR”

Ancak Av. Yüksel, hükümetin bankaları milyonlarca vatandaşa ceza ödemekten kurtaracak yasal bir düzenlemeye gidebileceğinden bahsetti. Yüksel, “Çekindiğim bir konu var. Yargıtay kararına göre kayıp kaçak bedellerinin tüketiciye iadesi ile ilgili kararlar çıkmış ve çok başvuru olmuştu. Daha sonra bir kanun çıkarılarak kayıp kaçak bedelleri yasal hale getirildi. Bu tarz bir düzenlemeye gidilir mi diye endişem var çünkü bu bankalar arasında kamu bankaları da var” dedi.

Önceki İçerikErmenek Devlet Hastanesinde Neden Diş Filmi Çekilmiyor?
Sonraki İçerikTunceli''de 8 Terörist Öldürüldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here