BAŞKAN GAZİ ALKAN'IN KMÜ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİ

0

ÜNİVERSİTEMİZ VE ÇALIŞANLARI
 
 Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi şehrimizin geleceği için çok önemlidir. Üniversitelerin amacı dünyanın her yerinde bilim üretmektir. Milli ve evrensel bakış açıları ortaya koymaktır.
Bizim üniversitemizin de tıpkı ismi gibi köklü ve gelecek vaat eden misyonu, kuruluş amacı hepimizce önemlidir.
26 Ocak 2017 tarihinde göreve başlayan üniversitemizin Rektörü Prof.Dr. Mehmet AKGÜL 14 aylık sürede 1.Fakülte 1.yüksekokul 1.enstitü olmak üzere 3 yeni akademik birimi üniversitemize beklediği tıp fakültesi için de girişimlerde bulunmuştur.
130 olan öğretim üyesi sayısı 190 toplam akademik personel sayısında 515’ten 590’a ulaşılmıştır. Profesör sayısı 9’dan 16’ya kadar ulaşmıştır.
Yine onlarca bölüm veya program lisansüstü düzeyde Anabilim dalı kazandırılmıştır. Bu yeni açılan programlarla birlikte öğrenci sayısı 1500’e ulaşmıştır. Bütün bu olumlu gelişmelerin yanında üniversitemizin bel kemiği dediğimiz “idari personel yine unutulmuş, öncelikli olarak idari personelin bu emeğe rağmen Ceza olarak görülen 10 yıl çalışma şartı ve bu şart sağlansa dahi bununla yine neredeyse imkânsız hale gelen şartlarla sınırlandırılmıştır.
Üniversite 2007 yılında kurulmasına rağmen, 11 yıl boyunca unvan değişikliği sınavı açılmamış olup, personel öğrenim durumuna göre istihdam edilmemiştir.
Yine ÖYSM ve Açık öğretim sınavlarında aktif görevler verilmemektedir. Ayrıca ikinci öğretim mesai ücretlerinden faydalandırılmamaktadır.
Görevde yükselme ise Daire Başkanlığı kadrolarına liyakat esas alınmadan dışarıdan getirilmektedir. Şube müdürlüğü ise yönetmelikte açıkça sınav şartı olmasına rağmen 30 civarında şube müdürü sınavsız atanmıştır.
İdari personel bu kadar olumsuz şartlarda, artık üniversiteye olan aidiyetini yitirmiş ve tek bir olumlu durum bulunmamasına rağmen 10 yıl ve imkânsız şartlarda üniversitede çalışmaya zorlanmaktadır.
Sayın Rektör ve üniversite yönetiminin diğer akademik konularda olduğu gibi idari konularda da inisiyatif alarak sorunları dikkate alacağını umuyoruz.
Türk Eğitim-Sen olarak çalışmalarında başarılar diliyoruz.
 
27.03.2018
Türk Eğitim-Sen
Karaman Şube Yönetim Kurulu adına
Gazi ALKAN
Şube Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz