Başkan Zorlu'dan maden işçilerine destek

3
Başkan Zorlu'dan maden işçilerine destek

Karaman'ın Ermenek İlçesi Belediye Başkanı Atilla Zorlu maden ocaklarında çalışan ve ücretleri ödenmeyen işçilerin yanında olduğunu açıkladı. Zorlu yaptığı açıklamada elimizden gelen bütün desteği maden çalışanlarına vereceğiz dedi.

Zorlu'nun yazılı açıklaması şu şekilde; “Belediye Başkanımız Atila Zorlu açıklamasında; İlçemizde birçok ailenin ve esnafımızın geçim kaynağı olan maden ocağında yaşanan bu olumsuzlukların giderilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Maden işçisi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığı ne ise kendilerine verilmesi gerekiyor. İşçi kardeşlerime çıkış verilirken tüm haklarından vazgeçmelerinin istenmesi de olayın diğer bir olumsuz tarafıdır. Bundan sonra ki süreçte olayın takipçisi olarak maden işçilerimizin haklarının verilmesi noktasında Belediye olarak tüm işçi kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

3 YORUMLAR

  1. Tek taraflı dinlemeyle bu iş çözülmez. Burda taraf üçtür. Birincisi madenlerin çalıştırılmasıyla ilgili devlet yetkilileri. İkincisi işveren. Üçüncüsü işçiler veya işçi temsilcileri. Oturup eksileri artıları yapılması gerekenleri konuşup izlenmesi gereken bi yolu bulup anlaşma sağlanması lazım. Bu iş yazmış olduğum üç kurum veya kişiler anlaşmadan çözülmez, hepsi suçu birbirine atarak böyle devam eder gider. Birleşip anlaşmak lazım. Değilse işçi perişan esnaf perişan daha doğrusu her kes perişan.

  2. öncelikle herkese selamlar bir madenci olarak bizim burdaki mücadelemiz ermenek teki bütün ocaklarınin acilmasi diger işsiz madenci arkadaşlarimin calisip evlerine ekmek gotürmeleri ocaklarin kapalı olmasindan dolayı arkadaşlarimiz iş bulamamakta yoremiz sürekli göç vermekte kapalı olan ocaklarin acilması konusun da gerek kaymakam gerek belediye başkanı bizim sorunlarimizi mecliste dile getirmek icin seçtiğimiz milletvekilleri bu konuda birseyler yapmalı ermenek ve köyleri kaderine terk edilmemeli bu konuda yetkililerin üzerine düşen gorevi yapacagina inaniyorum saygılarımla issiz madenci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz