Başkan'dan Şehir Stadyumu İle İlgili Açıklama Geldi

0

Asılsız iddialara Sözkesen'den cevap
Ermenek şehir stadyumu ile ilgili Ulusal basında çıkan asılsız haberler için Belediye Başkanı Uğur Sözkesen'den açıklama geldi. Facebook sayfasından yaptığı açıklamada;
“İlçemizde yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Şehir Stadyumunun ismi ile ilgili bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada haberler yer almıştır.
Haberlerde ve sosyal medyada öne sürülen, stada önce Atatürk isminin verildiği ve sonradan değiştirildiği iddiası gerçek dışıdır.
Stadyumumuzun ismine yönelik halkımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda ilçemizin evladı olan Sayın Lütfi Elvan'ın ismi ön plana çıkmıştır.

Sayın Elvan'ın bilgisi dışında gelişen bu tartışmayı Sayın Elvan da haberlerden öğrenmiş ve kendisi bizi aramıştır. Sayın Genel Başkan Yardımcısı konunun bir tartışma meselesi olmasını istememiş ve stada ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin verilmesinin kendisini de onurlandıracağını dile getirmiştir. Atatürk, sadece bir kesimin değil hepimizin ortak değeridir. Bunu bir siyasi malzeme olarak kullanmak da doğru değildir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz