Belediye Başkanı Mustafa Bozcu’nun bayram mesajı

0

Ermenek Belediye Başkanı Mustafa Bozcu Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bozcu’nun mesajı şöyle: ”Büyük bir istiklal mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923 tarihinde bağımsızlık uğruna gösterilen azim ve kararlılığın ardından kurulan Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü millet olarak hep birlikte kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet; şüphesiz ki, Atatürk’ün Türk Ulusuna bıraktığı en büyük emanet ve asla vazgeçilmez bir mirastır. Bu nedenle bugün bize düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, muasır milletler seviyesinin üzerine çıkarmak ve gelecek nesillere güvenle teslim etmektir. Birlik ve beraberlik içerisinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmak şiarımız olmalıdır.
İnanıyorum ki muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda her geçen gün azim ve kararlılıkla ilerleyen, günümüzde de bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir devlet haline gelen Cumhuriyetimiz, aynı hızla gelişmeye kalkınmaya devam edecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “İlelebet Payidar Kalacaktır”.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimize nice yüz yıllar diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun…
Nice 100 Yıllara…”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz