CHP Ermenek İlçe Başkanı Mustafa Bozcu’nun Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı

0

Cumhuriyet Halk Partisi Ermenek İlçe Başkanı Mustafa Bozcu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

”Kadınlara yönelik ayrımcılığın, baskı ve şiddetin yoğun olarak yaşandığı bu günlerde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün anlam ve önemi artmıştır.

Çalışan kadınlarımızın 1957 yılında yakmış olduğu meşale tüm dünyada adeta demokrasilerin gelişimini destekleyici bir eğilimi oluşturmuştur. Kadın erkek eşitliği için yola çıkan kadınların hak arama eylemleri aynı zamanda, insan hak ve özgürlüklerinin dünya genelinde önemsenmesine ve uygulanmasına yönelik umut verici adımlar atılmasını sağlamıştır. Kadınların mücadelesi bir çok ülkede demokratikleşme sürecinin itici gücü olmuştur. Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte, ‘kadınların eşit haklara sahip olması’ gerektiği gibi aydınlık bir düşünceyle dünyanın birçok ülkesinden önce, ülkemizde kadınlarımıza sosyal ve siyasal haklar verilmiştir. Ancak kadınlarımızın hala hak ettikleri yerde olmadığı bir gerçektir. Kadınlarımızın, toplumsal yaşamımızın onurlu bireyleri olarak, hayatın her alanında kendilerini göstermeleri, tüm olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır.  Şiddetin, argonun, töre cinayetlerinin, istismarların, ayrımcılığın olmadığı ve baskı içeren uygulamalarla karşı karşıya kalınmadığı bir dünya hepimizin en büyük arzusudur. Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın ayrımcılığın ve şiddetin kalktığı bir ortamda yaşamaları dileğiyle ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü‘nüz kutlu olsun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz