Cumhuriyet Bayramı Ermenek’te coşkuyla kutlandı

0

Cumhuriyetimizin 99. Yıl dönümü nedeniyle yapılan kutlama törenleri ilk olarak 28 Ekim Cuma saat 12:10’da Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Ermenek Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığı’nın çelenklerinin konulmasıyla başlamıştı.

Bu gün saat 10:00 ‘da İlçe Kaymakamımız Hacı Kerim Meral’in Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan program, saat 10:30’da İncikzade Mustafa ve Emine Keleş Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde okullarımızın hazırlamış olduğu kutlama programıyla devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, İlçe Kaymakamı Hacı Kerim Meral ve Belediye Başkan Atila Zorlu öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Ardından Kaymakamı Hacı Kerim Meral günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Okul öğrencilerini tarafından şiirlerin okunması, folklor gösterisi, oratoryo, bayrak gösterisi ve mehteran takımı gösterileri ile kutlamalara devam edildi.

Gösterilerin ardından Ermenek’te yapılan, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile ilkokullar ve ortaokullar arası futbol turnuvasında dereceye giren öğrenciler ve takımlara ödüllerinin verilmesiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sona erdi.

Programa Ermenek Kaymakamı, Ermenek Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı V., Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ile İlçe Siyasi Parti Başkanları, Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz