Deprem Bölgesi Kahramanmaraş Şekeroba’da ki Ermenek Aşevi’ne bugün ziyaretçi ve destek yağdı!

1

Ermenekliler tarafından oluşturulan ve 10 gündür Kahramanmaraş Şekeroba’da 400-500 depremzedeye, her gün 2 öğün yemek pişirip dağıtan Ermenek Aşevine bugün, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Karaman İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ermenek Belediyesi Meclis Üyeleri Kadir Eşme ve Ahmet Bademci, ERÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Osman Koçak, Ermenek İş İnsanlarından Mehmet Alatalı, Mustafa Şahin ve Yüksel Kömürcü ile Karaman İl Genel Meclisi’nin 8 üyesi ziyarette bulundular.

 

Ziyaret öncesi, sabah erken saatlerde Ermenek’ten gelen bir kamyon yakacak odun bölge halkına dağıtıldı ve Ermeneklilerin dayanışmaları ile satın alınan bir kamyon yemek malzemesi Aşevi’nin erzak deposuna taşındı. Ardından öğle yemeği olarak hazırlanan Orman Kebabı, Pirinç Pilavı ve Halka Tatlısı ziyaretçiler tarafından bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. KONER Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Karamanlı’nın toplayıp gönderdiği oyuncak ve eğitsel malzemeler çocuklara dağıtıldı.

Yemek dağıtımının ardından Aşevine gelen ve bölgede koordinatör vali olarak görev yapan Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş burada çalışanlar ve ziyaretçilerle bir süre sohbet ederek, yapılan hizmet için teşekkür ettiler ve bir ihtiyaç olup olmadığını sordular.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun yaptığı konuşmada ‘’geçmiş görev zamanlarında Ermenek’te olduğu gibi Türkoğlu’nda da kaymakamlık yaptığını, bölgeyi iyi tanıdığını, kendilerine ihtiyaç duyulduğu sürede burada çalışmaya devam edeceklerini’’ belirtti.

Eyyup Çayır ve Aşevi yöneticileri de ‘’ramazan ayının sonuna kadar yemek hizmeti vermeye devam edileceklerini, gerek duyulması halinde yaz aylarında da aşevinin göreve devam edeceğinii’’ vurguladılar.

Ermenek’ten gelen ziyaretçiler, Aşevi yöneticileri yaptıkları toplantıda Ramazan ayında özel bir formatta (iftar ve sahur için) yemek dağıtımının yapılmasını planlayarak Ermenek’e geri döndüler

1 Yorum

  1. Ermenek halkına, yardimseverlere ve yetkililere bir şekerobalı olarak hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum.. En kötü günümüzde bizim yanımızda olduğunuz için minnettarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz