Deprem bölgesinde tatsız bayram!

0

Depremde yakınlarını kaybedenler arife gününde deprem mezarlığını ziyaret etti. Mezarlıkta yoğunluk oluşurken yakınını kaybeden bir vatandaşın “Ailem olduğu gibi depremde hayatını kaybetti. Kızımın ağustos ayında düğününü yapacaktık. Çalışmak için İstanbul’a gitmiştim, gitmez olaydım. Diyecek bir şey yok, sözün bittiği yerdeyiz.” şeklindeki sözleri yürekleri yaraladı.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin en çok yıkıma ve can kaybına neden olduğu deprem bölgesinde Ramazan Bayramı arifesinde mezarlık ziyaretleri başladı. Özellikle, depremde hayatını kaybedenler için oluşturulmuş mezarlıklarda yoğunluk oluştu.

Hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret edenler, çiçekler ekip, düzenlemeler yaptı.

Dualar okuyan vatandaşlar, mezar başlarında gözyaşı döktü. Depremde enkaz altından kurtarılan ancak bazı uzuvlarını kaybeden depremzedeler de hayatını kaybeden akrabalarının mezarlarını ziyaret etti.

Numaralanan bazı mezarların düzenlenerek, mezar taşları yerleştirildiği görüldü. Öte yandan, mezar taşlarında ve numara tahtalarında, depremde hayatını kaybedenlere ait özel eşyalar dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz