Deprem sonrası ilk istifa ‘Haluk Levent’ten!

0

Deprem felaketinde koordinasyon zafiyetinden, tabut binalara göz göre göre verilen izinlere kadar cinayet gibi ihmaller zinciri ortaya çıktı. Ancak ne bir bürokrat ne de bir siyasi sorumluluk alıp istifa gereği duymadı. Buna karşı ilk günden beri insanlara el uzatan, milyonların kahramanı olan Haluk Levent, yardım paralarına ilişkin tartışmaların önüne geçebilmek için ‘Artık bize göndermeyin’ dedi.

Sanatçı Haluk Levent, kurucusu olduğu Ahbap Derneği’nde depremzedeler için toplanan bağışların 1 milyar lirayı geçtiğini belirterek, bundan sonra yardımların Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) yapılmasını istedi. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilk günden itibaren afet bölgesinde yardım organizasyonlarını sürdüren Ahbap Derneği, organize saldırıların hedefindeydi.

Levent ve gönüllüler hakkında ‘Devletin otoritesini sarsıyorlar’ suçlaması yapılırken iktidar çevresinden bazı partililer ve gazeteci olduğu ileri sürülen kişiler bu süreçteki rolü üzerinden Ahbap’ı ve yardımseverleri hedef alıyordu. Ahbap’ın sitesine yurt içi kaynaklı 400 binden fazla siber saldırı düzenlenirken son olarak sosyal medya üzerinden dezenformasyonlara başlandı. Levent, sosyal medyada yayılan ve kendisinin söylediği iddia edilen paylaşıma tepki gösterdi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz