Devlet Hastanesinde 6 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı

0
336

ERMENEK DEVLET HASTANESİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE HAZIR

Tomografi ünitesinin hizmete girmesi sonucunda 6 yatak kapasiteli 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi de hastalara hizmet vermeye başladı.

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr.Fikret Salık sorumluluğunu yürüttüğü Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığının kalite standartları kapsamında yapılan ünitenin hizmete girmesiyle birlikte 24 saat gözetim altında tutulması gereken hastalara sağlık personeli gözetiminde kesintisiz hizmet verileceğini söyledi.

Uz. Dr. Fikret Salık  “Ünite, hastanemizin sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinin içinde özellikli bir birim olduğu için ayrı bir önem taşıyor.Burada kritik hastaların, özel bakım gerektiren ve bu konuda uzmanlaşmış personellerle hizmet vermektedirler. Bundan böyle il dışına sevk etmek durumunda kaldığımız hastalarımızın takip ve tedavisini hastanemizde de yapabileceğiz. Özellikle acil servise başvuran kronik hastalıkları olan astım, diyabet,kalp yetmezliği gibi hastalıkların ataklarında veya alevli dönemlerinde Karaman’a veya diğer büyük illere yapılan sevklerin önüne geçilecek.  Hastalarımız yoğun bakımda tedavi edilebilecek. “ şeklinde konuştu. 

Önceki İçerikErmenek'te Yangın Bir Ev Kullanılamaz Hale Geldi
Sonraki İçerikSoma Davasında Ara Karar Verildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here