DİKKAT: Telefon dolandırıcıları Ermenek’te

0

Yıllardır tüm ülkede yaşanan ve güvenlik birimlerinin tüm uyarılarına rağmen önlenemeyen ‘telefonla dolandırıcılık’ dün Ermenek’te yaşandı.

Kazancı’da ikamet eden bir kadını arayan dolandırıcılar ”kimliğinin zararlı insanların eline geçtiği, ve kendisinin tehlikede olduğu’ bunun geri alınabilmesi için de bankadan havale yapması gerektiğini” söyleyerek, yaşlı kadını Ermenek’ten Kazancı’ya taksi gönderip Ermenek’e hesabının olduğu bankaya getirttiler. Burada hesabında olan 200.000 TL’yi kendilerine havale ettiren dolandırıcılar bununla yetinmeyip ”200.000 TL’de kredi çekmesini ve kendilerine göndermesini” istediler. Kredi işlemleri sırasında bankada bulunan bir vatandaşın şüphelenmesi ve polisi araması üzerine ile Ermenek Emniyet Müdürlüğü yetkilileri olay yerine geldi. Olayın ortaya çıkması üzerine kredi çekme işlemi iptal edilip vatandaşın daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçildi.

Konu ile ilgili soruşturma sürerken, Ermenek Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ”bütün vatandaşların bu tür ‘telefon dolandırıcılığı’ konusunda dikkatli olmalarını, bu konuda defalarca mesajla ve diğer yöntemlerle vatandaşları uyardıklarını ama ne var ki özellikle yaşlı vatandaşların bu tuzağa çok sık düştüklerini” belirterek ”buna benzer şüpheli telefonlarda hemen kendilerine başvurulmasını” istediler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz