“Doğadaki Bisikletli” Gurubu Ermenek'te

0
470

Doğadaki Bisikletli grubu  yıllardır çeşitli illerde yer alan üyeleriyle  doğa sürüşleri kamp,trekking gibi etkinlikler yapmakta.Altı kişiden oluşan ekip Ermenek’e geldi.Belediye başkanı Uğur Sözkesen’i ziyaret ettiler.Sözkesen’e forma hediye ettiler.Başkan kendilerine teşekkür etti.Hediyeler verdi.Takım lideri Ali Can Koçak organizasyon hakkında şunları söyledi;
.” Geçen sene bölgeyi tek gezdim. Bu sene ise 6 kişilik ekip ile Konya’dan yola çıkmaya bölgeyi gezmeye karar verdik. Turumuz için her şey tamamdı fakat bir manevi eksiklik hissettik. Bu hususta hepiniz aynı fikre varıp turu Taşeli Toros Şehitlerini Anma Turu olarak yapmaya karar verdik. Tur kapsamında,
30.07.2017 Pazar günü Konya’dan yola çıkıp Miryakefalon savaş alanı ve yol üstü hanları görerek Beyşehir’e vardık. Beyşehir’de göl ile şehir içi gezileri yaptık. Beyşehir belediyesinin sponsor desteği ile konaklama sorunu çözmüş olduk.
31.07.2017 Pazartesi günü Beyşehir'den Seydişehir’e sürüp Seydişehir şehitliğini ziyaret edip ardından Bozkır da Ahırlı Bartlı yaylasında yer alan konaklayacağımız yere geçtik. Yayla gezisi ile günü bitirdik. Şehit Samet Bütün Okulunu ziyaret edip şehitlerimiz için dua ettik.
1.8.2017 Salı günü Bozkıra inip ardından Hadim de Hadimi Hazretleri türbesini ziyaret edip Taşkentte Sultan Çeşmesi, Seyir tepesi ve Kıble kaya gibi yerleri ziyaret ettik. Başyayla Belediyesinin sponsorluğu ile Konukevinde kaldık. Mezarlıkta dua ettik.
2.8.2017  çarşamba günü ise Başyayla  Yola çıkıp Güneyyurt a geldik. Güneyyurt ta Taşeli Şehitliğini ziyaret edip Sbide antik kentinde gezimizi yapacaktık ama 2 gün sonraya bıraktık. Ermenekte Lezzet Lokantasında yemeğimizi yedik. Ermenek belediyesinin konuk evinde konaklayacağız.Ermenek'te bulunan şehitlerimizi ziyaret edeceğiz.
4.8.2017 cuma tarihinde ise Ermenekt’en yola çıkılıp Kuşyuvası yolundan alanyaya geçilecektir. Alanya belediyesi sponsorluğunda kalacak yerimize geçip Alanya bölgesinde tarihi ve kültürel gezimizi yapacağız.
5.8.2017  c.tesi günü Köprülü Kanyon bölgesi gezilecek ve orada konaklanacaktır. Yol üstü Manavgat şelalesi Side antik kendi titreyen göl gibi yerlerde gezilecektir.
6.8.2017 Pazar günü ise Kurşunlu şelalesi gezilecek Kaleiçinde tur atılacak ve Antalya merkezde tur sonlanacaktır.
Tur boyunca duracağımız konaklayacağımız bölgelerdeki Şehitlikler ziyaret edilecektir” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz