​Karaman Ülkü Ocakları'ndan Bir Günde İki Vefa

0
390

Karaman Ülkü Ocakları’ndan Bir Günde İki Vefa
Ülkü Ocakları Karaman il başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Muharrem Ayının günlerine denk gelmesi nedeniyle hem Kerbela şehitleri, hem de Cumhuriyet’in kuruluşunda emeği geçen şehitlerin hayrına aşure dağıtımı yaptı.
Toplu dua yapılarak başlanan aşure ikramında İsmetpaşa Caddesi ve Aktekke Kent Meydanında dağıtım yapıldı. Tarihe mühür niteliğindeki iki ayrı olayı bir günde idrak ederek Türk İslam sentezi açısından güzel bir program yaptıklarını söyleyen Ülkü Ocakları il başkanı Latif Pulcu, ‘’Muharem Ayı, Kerbela’da Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin’in küçük bir birlikle Yezid’e meydan okuyuşunun ve hakka yürüyüşünün gerçekleştiği bir ay’’ dedi.
Pulcu konuşmasında, ‘’Öte yandan Kurtuluş savaşı sonrası topraklarından İngiliz, Yunan, Fransız ve İtalyan gibi milletleri kovan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen milletimiz, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla, zaferle taçlandırdı.
Bu nedenle biz Müslüman Türkler’in İslamiyet’in bize kadar bozulmadan gelmesinde büyük gayret ve çabaları olan Kerbela Şehitlerine ve halen içerisinde yaşadığımız bu güzel ülkenin kuruluşunda emeği geçen ecdadımıza karşı büyük vefa borcumuz var. Her iki olayında Anadolu insanı üzerinde derin etkileri olduğundan iki farklı program yapmak yerine bir günde iki önemli olayı anmak istedik. Bu vesile ile ebediyete intikal etmiş büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Allah devletimizi ve Milletimizi her türlü tehlikeden muhafaza etsin’’ dedi.
Yüzlerce vatandaşa dağıtılan aşure ikramı yaklaşık bir saat sürdü.

Önceki İçerikArtık Garnizon Komutanları Protokolde Yer Almayacak
Sonraki İçerikKamu'dan 10 Bin 131 Kişi İhraç Edildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here