ERÇEV tarafından düzenlenen “ERMENEK” konulu fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı!

0

Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı (ERÇEV) tarafından düzenlenen “ERMENEK” konulu fotograf yarışmasına gönderilen fotograflar, jüri üyeleri Halit Bardakçı, Mustafa Bozcu, Ahmet Esin, Osman Koçak, ve Hasip Pektaş tarafından değerlendirildi.

Bu ay başı katılma süresi dolan yarışmaya 76 kişi 377 fotograf ile katıldı. Yarışma jürisinin ilk değerlendirmesinde 64 fotoğraf ikinci elemeye değer bulundu. İkinci elemede de 33 fotograf sergilemeye değer görüldü. Son değerlendirmede 11 fotograf üzerinde karşılıklı tartışılarak ve oylanarak Hüseyin Opruklu Birincilik Ödülüne, Nadir Köksoy İkincilik Ödülüne, Hasan Güzel Üçüncülük Ödülüne uygun görüldü. Ayşe Çetiner, Veli Dölek ve İlhami Etçi Mansiyon aldı. Ayrıca jüri üyeleri, Habibe Alp, Mustafa Büyükkafalı, Mustafa Demirel, Enes Koç, Cafer Ünlü’ye Onur Sertifikası verilmesine karar verdi. Abdullah Yaşar, Ahmet Berkay Yılmaz, Ahmet Göçmen, Asil Ceylan, Ayşe Opruklu (2), Emine Taşdemir, Hasan Güzel, İlhami Etçi (2), Mustafa Büyükkafalı, Mustafa Demirel, Mustafa Fişneli (2), Mustafa Gümüş (2), Nadir Köksoy (2), Ramazan Bahar, Sabahattin Özkan (2) ve Serpil Gündüz’ün fotoğrafları sergilemeye değer bulundu.
ERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koçak, yarışma değerlendirme toplantısından sonra yaptığı açıklamada:
”Ödül, mansiyon, onur sertifikası ve sergileme alanları yürekten kutlar, başarılar dileriz. Tüm katılımcılara ilgileri nedeniyle teşekkür ederiz. Ayrıca yarışmayı destekleyen Ermenek Belediyesi, Selçuk Ecza Deposu, Kekin Color, Glana Cosmetics, Polat Madencilik ve Arın İnşaat’a çok teşekkür ederiz.
Ermenek’in tarihinin, kültürünün, mutfağının, geleneğinin ve eşsiz doğasının belgelendiği bu yarışmanın geleneksel hale gelmesini, katkı verenlerin destekleriyle her yıl yapılmasını temenni ederiz. ERÇEV olarak bu tür etkinliklerle Ermenek turizmine katkı sağlayacağımıza ve geleceğe görsel bir miras bırakacağımıza inanıyoruz.
Yarışmada ödül, mansiyon, onur sertifikası ve sergileme alan fotograflar ERÇEV web sitesinde, sosyal medyada paylaşılacaktır. Ayrıca daha sonra yarışma kataloğu dijital olarak hazırlanacak ve pdf’i katılımcılara gönderilecektir.
Yarışma sergisi ve ödül töreni, Ermenek 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali kapsamında 18 Ağustos 2023 Cuma 16:00’da Tol Kafe önünde yapılacaktır. Onurlandırmanızı dileriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz