ERDAL TÜRK ADAYLIK KONUSUNDA BİR ADIM ÖNDE

0

Karaman'dan milletvekili aday adayı olan Erdal Türk bir adım önde.Kulislerde ve sokakta Erdal Türk'ün birinci sıradan aday olacağı konuşuluyor.

Erdal Türk, 1971 yılında Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde  dünyaya geldi. Annesi Ermenekli olan Türk’ün babası Karaman Zengenli’dir ve Ermenek Tarım İlçe Müdürlüğü görevini 12 yıl yürütmüştür.
GAZİ MEZUNU
İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır. Ankara’da Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunudur.
İş Hayatı
Şehir ve bölge plancısı olan Erdal Türk, ülkemizin dört bir yanında kamu kurum ve kuruluşlarına, özel sektör temsilcilerine ve belediyelere, şehir ve bölge planlama konusunda kurucusu ve büyük ortağı olduğu Pusula İmar firması ile uzun yıllar hizmet vermiştir.
Gene büyük hissedarı olduğu Cevher Enerji şirketi, sektöründe dünya devi olan iki enerji firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Cevher Enerji, uluslararası inşaat işleri yapan bir firmanın Türkiye temsilciliği olarak, hidroelektrik santrallerde yeni bir teknoloji olan “Rubber Dam” (Lastik Set) uygulamaları yapmaktadır. Enerji üretim tesisleri planlayan ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üreten firma, taahhüt hizmetleri de vermektedir.
Erdal Türk, SPK tarafından verilen Gayrimenkul Değerleme Lisansı’na sahiptir. Üniversite öğrenimi dahil, 1988 yılından bu yana 30 yıla yakın bir süredir Ankara’da iş hayatının içindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz