ERDOK ilk etkinliğini öğretmenlerimiz için yaptı!

0

Şehrimizde geçtiğimiz ay kurulan ERDOK’un (Ermenek Doğa Sporları Eğitim Kültür Turizm ve Tarım Kulübü) ilk etkinliği olan ‘Öğretmenlerimiz İçin Sinema Geceleri’ bu perşembe akşamı gerçekleştirdi.

Etkinliğe Ermenek Kaymakamı Sayın Hacı Osman HÖKELEKLİ, Ermenek Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan AÇIKGÖZ ve öğretmenlerimiz katıldı.

Etkinlikte Pol’s Gıda Genel Müdürü hemşerimiz Ali POLAT‘ın ikramı olan yemek eşliğinde eğitim konusunda dünyaca ünlü Fransız yapımı KORO filmi izlendi.

Yemekte bir konuşma yapan ERDOK kurucu üyesi Hulusi Oran ‘ilk etkinliği öğretmenler için düşünmemizin nedeni eğitim ve öğretmenlerimizin anlamı ve değerinden kaynaklandı. Zira her sorunumuzun temelinde eğitim sorunu yatar. İster ekonomik, ister sağlık her ne olursa olsun bütün sorunların temelidir eğitim sorunu. Onun için siz değerli öğretmenlerimizin yeri başkadır. Bu etkinliğe sinema günleri dedik ama, aslında ‘çay bahane’, önemli olan bir araya gelip dertleşmemiz ve sohbet etmek amacımız’ dedi.

Filmden sonra, bu tür toplantıların daha yaygın ve etkin kılınması için yapılması gerekenler ve Ermenek’te açılması planlanan BİLSEM konusu tartışıldı. Ayrıca şehrimize yeni tayin olup gelen yabancı öğretmenlerimize Ermenek ile ilgili videolar eşliğinde bilgiler verildi.

Etkinlikle ilgili ERDOK Başkanı Fırat Şekeroğlubu ilk etkinliğimiz olduğu için eksikliklerimiz olmuş olabilir. Ama her şeye rağmen öğretmenlerimize farklı bir akşam yaşatmaktan mutluyuz. Giderek daha verimli etkinlik ve çalışmalarımız olacak. Bizi izlemeye devam edin’ dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz