ERDOK’un ‘Sinema Geceleri’ başlıyor

0

Şehrimizde geçtiğimiz ay kurulan ERDOK’un (Ermenek Doğa Sporları Eğitim Kültür Turizm ve Tarım Kulübü) ilk etkinliği olan ‘Öğretmenlerimiz İçin Sinema Geceleri’ bu Perşembe akşamı başlıyor.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan ERDOK Başkanı Fırat Şekeroğlu ‘budan böyle her ay öğretmenlerimiz için, derneğimizin konukevinde bir film gösterisi düzenleyeceğiz. Eğitim konulu bir film izleyip, filmin içeriğine ilişkin sohbet edeceğiz. Etkinlik sırasında Pol’s Gıda’nın Genel Müdürü, aynı zamanda derneğimizin kurucusu olan Sayın Ali Polat’ın ikramı olacak bir yemek de yiyeceğiz. Kışın, konuk evimizin kapalı alanının sınırlı olması nedeni ile ancak 20 öğretmenimizi konuk edebileceğiz. Katılmak isteyen öğretmenlerimiz 0545 716 70 70 numarayı arayarak rezervasyon yaptırabilirler. Yaz aylarına doğru açık havada çok daha fazla konuk ağırlama imkanımız olacak. Benzer etkinlikleri kısa sürede diğer meslek gruplarına da yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu hafta ilk olarak 2004 Fransa yapımı özgün adı Les Choristes olan ve 29 Nisan 2005 tarihinde Türkiye’de KORO adıyla gösterime giren bir film izleyeceğiz.

Filmde kötü yönetilen bir yatılı okula yeni atanan müzik öğretmeninin, buradaki sorunlu öğrencilerin yaşamlarını müziği kullanarak etkilemesi anlatılıyor.

Bir çok dalda 11 uluslararası ödül alan Koro, eğitim alanında en başta gelen filmler arasında yer almaktadır. Bu etkinlik henüz çok yeni kurulmuş derneğimizin ilk etkinliği olacak. Bu nedenle de oldukça heyecanlıyız’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz