Ermenek 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali etkinlikleri başladı

1

Ermenek 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali bugün saat 10.00’da Eski Halk Bankası önünde,  saygı duruşu, istiklal marşı ve protokol konuşmalarıyla başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmalarının yapılmasıyla devam etti. Yapılan konuşmaların ardından Göktepe Belediyesi sponsorluğunda sahneye çıkan Mençek Amatör Bağlamacılar Grubunun gösterileri ilgi ile izlendi.
Festival Etkinliklerine, CHP Mersin Milletvekili ve Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır, İl Genel Meclis Üyeleri, Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan, Erçev Başkanı Osman Koçak, Ankara Ermenekliler Derneği Başkanı Talat Seyhan, kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlarımız katıldı.
Festival kapsamında değişik etkinliklerin yanı sıra Adana ve Mersin bölgesinden gelen yamaç paraşüt sporcuları Ermenek semalarını renklendirdi. 10 single(tekli) uçuş sporcusunun yanı sıra 3 tandem (ikili) uçuş pilotu dokuz hemşerimize yamaç paraşüt keyfi yaşattı. Hava şartlarının elvermesi durumunda Pazar gününe kadar devam edecek uçuşlarla, yirmi hemşerimiz daha Ermenek’i gökyüzünden izleme olanağı bulacak. 
Ülkemizin bir çok yöresinde uçuş yapan yamaç paraşütü sporcuları birden fazla atlayış yaparak ”bu güne kadar yaptıkları uçuşların içinde en keyifli uçuşu yaptıklarını, önümüzdeki iki günde de havanın uygun olması durumunda uçmak için heyecanla beklediklerini” söylediler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz