Ermenek 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali sona erdi.

0

27 yıldır kutlanmakta  olan Ermenek 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali bugün yapılan doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü etkinliklerinin ardından sona erdi.

Son gün devam eden yamaç paraşütü atlayışları ile beraber festival boyunca ilk kez 27 hemşerimiz Ermenek Semalarından yamaç paraşütü ile Ermenek’i seyretti. Ayrıca 12 yamaç paraşüt sporcusu da kendi kanatları ile 70 atlayış gerçekleştirerek gökyüzünden muhteşem Ermenek manzarasını seyrettiler.

Atlayışların ardından Belediye Başkanı Mustafa Bozcu, ERÇEV Başkanı Osman Koçak, Ankara Ermenekliler Derneği Başkanı Talat Seyhan, KONER adına Özgür Karamanlı ve ERDOK Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Oran, pilot ve sporcularla Ermenek’te bu sporun geleceği üzerine bir toplantı düzenleyerek atlayış yapan sporculardan ve pilotlardan bilgi aldılar.

Toplantıda, pilotlar ve sporcular ’’Ermenek’in bu spor alanında küçük bir altyapı çalışması ve tanıtımla ülke çapında yamaç paraşüt merkezi olabilecek potansiyele sahip olduğunu, bu konuda dünya markası olan Ölüdeniz’in artık çok sıkıştığını ve yeni yerlere ihtiyaç olduğunu, Ermenek’in de bu ihtiyaca cevap verecek konuma ve güzelliğe sahip olduğunu’’ belirttiler.

ermenekinsesi.com olarak yaptığımız bu toplantının tam kaydını alttaki linkten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz