Ermenek ‘bir’ ve ‘birlik’ oldu yardım konteyneri hazırlıyor!

0

Ermenek’te, Özel İdare’den Kaymakamlı’ğa, Belediye’den Jandarma’ya, Esnaf’tan halka herkes el ele verdi ve bir yardım konteyneri hazırlamaya başladı.

Deprem bölgesine daha sağlıklı yardım ulaştırabilmek için bir ‘yardım konteyner’i hazırlayarak, hem günlük sıcak yemek dağıtmak hem de bölgedeki acil ihtiyaçları yerinde tesbit ederek temini ve dağıtımını sağlamak için mobil mutfak, depo-kiler ve personel yatakhanesinden oluşan, 30 metrekarelik bir konteyner hazırlığına başlandı.

Konteynerin perşembe gününe kadar eksikliklerinin giderilerek, hafta sonunda gerçek ihtiyacı olan bir bölge belirlenip oraya ulaştırılması ve hafta sonu hizmet vermesi planlanıyor.

Konteynerle bölgeye gidecek 4 kişilik gönüllü hemşerimiz, bulundukları bölgenin haftalık ihtiyaçlarını belirleyerek Ermenek’e bildirecekler ve bu ihtiyaçlar Ermene Kaymakamlığı-vatandaş işbirliği ile temin edilerek, Ermenek Belediyesi tarafından yardım ekibimize ulaşması sağlanacak.

Bu çalışmada, Ermenek’teki tüm kurumların, esnafların ve vatandaşların el ele vermesi ve hiç bir ayrım göstermeksizin, birlik içinde bu çalışmaya el vermesi, bu acılı zamanlarımızda bütün hemşerilerimizin yüreğine biraz olsun su serpiyor. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz