Ermenek C. Başsavcılığı ülke genelindeki bir dolandırıcılık şebekesini çökertti

0

Karaman’da polisin yaptığı ‘jigolo’ operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 11’i tutuklandı. Şebeke üyelerinin çok sayıda erkeği ‘jigolo’ vadiyle kandırıp paralarını dolandırdığı ortaya çıktı.

karamanajans.com haber sitesinin bildirdiğine göre Karaman’ı gözlerine kestiren bir dolandırıcılık şebekesi kentteki bazı kişilere ulaşarak ‘jigololuk’ yaparak yüksek gelir elde edebileceklerini sisteme girebilmeleri için önceden teminat tutarı yatırılması gerektiğini söyleyerek, çok para kazanmak isteyen ‘jigolo’ adaylarını belirledi. Bazı ‘jigolo’ adayları ise yeni iş vadi ile istenilen tutardaki teminatları yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan ‘jigolo’ adayları Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunun ardından Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık ve Yankesicilik büro amirliği dedektifleri çalışma başlattı. Dedektifler yaptıkları teknik ve fiziki çalışmaların ardından şebekenin İstanbul ve İzmir illerinden yönetildiğini, şebeke üyelerinin dolandırdığı kişileri aynı zamanda ahlaksızlık yaptığını herkese yayarız diye tehdit ettiklerini belirledi.

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın koordinesinde İstanbul ve İzmir’de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. 250 polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda aralarında kadınlarında bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise dolandırıcılık olaylarında kullanılan bilgisayarlar, cep telefonları, yabancı uyruklu vatandaşlar adına açılmış sim kartları, banka kartları, dijital mataryaller ve suçtan elde edildiği tespit edilen paralara el koyuldu.

Karaman’ın Ermenek ilçesine getirilen şüpheliler ilçe emniyet müdürlüğündeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Nitelikli dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve şantaj suçlamaları ile hakim karşısına çıkarılan 15 şüpheliden 11’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 şüpheli ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz