ERMENEK CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA “UZLAŞTIRMA ÖDÜLÜ”

0

  2021 yılında uzlaştırmada başarılı olan Cumhuriyet Başsavcılıkları’na ve Uzlaştırmacı’lara Adalet Bakanlığı tarafından ödüller verildi. Bu kapsamda Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı  2021 yılında göstermiş olduğu başarıdan dolayı ödüle layık görüldü. Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ünlüsoy’a ödülü Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ tarafından verildi.

  Adalet Bakanlığı tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde Ankara’da “Uzlaştırma Ödül Töreni ve sempozyumu” düzenlendi.

  Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ, burada yaptığı konuşmasında; ”Türkiye’de uyuşmazlıkların kısa sürede çözülmesinin, adaletten beklentinin zaman içerisinde tecelli etmesinin, alınan kararların infazının, adalete güveni ve yargı hizmetlerinden memnuniyeti artırmada önemli olduğunu, uzlaştırmanın ve arabuluculuğun hayata geçirilmesiyle alternatif çözüm yollarının devreye alındığını, böylece hem yargının yükünün azaltılmasının hem de uyuşmazlıkların yargılama süreçlerine girmeden uzlaştırma kültürüyle çözüme kavuşturulmasının amaçlandığını” ifade etti.

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu’nun göstermiş olduğu bu başarı kurumlar ve vatandaşlar tarafından mutlulukla karşılandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz