Ermenek Devlet Hastanesinde Skandal

0
596

Ambülans 45 dakika sonra geldi.Cenaze yakınları şikayetçi
 
20-08-2016 tarihinde kalp rahatsızlığından dolayı bay pass olan 47 yaşındaki Gülsen Uğurlu geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
 
Olay 18-09-2016 tarihinde meydana geldi.Edinilen bilgiye göre; Gülsen uğurlu Ermenek'in Karalar mahallesinde ikamet ettiği evinde lavaboda bir an anda yere yığıldı.Eşi Hüseyin Uğurlu hemen akrabası Nail Eşmeyi aradı ve ambülans çağırmasını istedi.Nail Eşme 112 yi arayarak ambülans çağırdı.Karaman'a bağlı 112 acil servisi ambülansların sevke gittiğini ama kazancı ve ya Başyayla’dan ambülans gönderebileceklerini söyledi. Nail Eşme: O zamana kadar hastanın ölebileceğini belirtti. Bu arada Başyayla’dan Ermenek'e sevke gelen ambülans karalar mahallesine yönlendirildi. Aradan 50 dakika geçmişti. Hastaya ilk müdahale yapıldı.Sonra Ermenek Devlet Hastanesine Getirildi.Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 47 yaşındaki Gülsen UĞURLU kurtarılamadı.  Hasta yakınları hastaneninisyan etti.Ermenek Devlet Hastanesine ait ambülansın şoförünün olmadığını öğrendiler.Şoför kalp rahatsızlığı geçirmiş tedavi görüyormuş.Ancak onun yerine şoför verilmediğinden ambülans kullanılamaz durumdaymış.Hastane görevlilerinin beyanında; Eğer bu ambülansta şoför olsaydı ,sevk'in birine bu ambülansa giderdi.O zaman 112 ambülansının biri de boş olur bu hastaya giderdi. dediler..Fakir bir aile olan Uğurlu çiftinin çocuklarının olmadığı, ve 2 tane evlatlık çocuk aldıkları öğrenildi. Bir kız ve erkek evladını evlatlık eden,  12 yaşındaki  Musa,  15 yaşındaki  neslihan yetim kaldı. 
 Hastane yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre;;Ambülans şoförünün rahatsız olduğunu, yerine şoför verilmediğini belirttiler.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz