Ermenek Devlet Hastanesi’ne yeni uzmanlar atandı

0

Ermenek Devlet Hastanesi’nde eksik olan 4 dala yeni uzmanlar atandı.

Hastane Başhekimi Dr. Uğur Kalan, ‘’Kulak-Burun-Boğaz alanında Uzm. Dr. Semih Alataş, Göğüs Hastalıkları alanında Uzm. Dr. Nazlı Deniz Atik, Anestezi alanında, Uzm. Dr. Süleyman Demirel, Göz Hastalıkları alanında da Uzm. Dr. Kaan Özkan’ın bu ay başı itibariyle göreve ve hasta kabule başladıklarını’’ açıkladı.

Dr. Uğur Kalan, ‘’bu atamalarla hizmet çeşitliliğinin arttığını, ama hala Nöroloji, Kardiyoloji alanlarında doktor açıklarının devam ettiğini, bu eksiklerinin de giderilebilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini’’ bildirdi.

Hastane başhekimi Dr. Uğur Kalan, ‘’tıbbi cihaz ve ekipman eksiklikleri için, devletin yanında hayırsever vatandaşların da katkılarıyla hastanelerinin hizmet kalitesinin arttığını, ancak hala bazı eksikliklerinin olduğunu ve bunların temini için kendilerinin bakanlık düzeyinde çabaladıklarını’’ belirtti.

Dr. Uğur Kalan ‘’öncelikli ve acil olarak; Video laringoskopi, Pediatrik yatak başı monitörü, Konka radyofrekans, Rijid endoskopi/teleskop gibi cihazları temin için hayırsever, duyarlı vatandaşlara da bir çağrı yaparak onları yardım etmeye çağırdı. Bu amaçla kurulan, Ermenek ve Çevresi Sağlık Kurumlarını Yaşatma Derneği olarak bir kampanya başlattıklarını, buraya yapılacak yardımlarla alacakları cihazlar sayesinde birçok hasta hemşerilerinin teşhis ve tedavilerinin Ermenek’te yapılabileceğini’’ belirtti.

Ermenek ve Çevresi Sağlık Kurumlarını Yaşatma Derneği

Ermenek İş Bankası.

TR970006400000145280236087.  Şube Kodu: 4528.  Hesap No: 236087

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz