ERMENEK KAYMAKAMI

Ermenek Kaymakamı Sayın Eyyüp GÜNGÖR, daha ilçeye gelir gelmez alan çalışmaları yapmaya başladı. İlçede ne var ne yok, işler nasıl gidiyor diye bir dinleme ve bekleme süresi geçirmeden daldı işlerin içine. İyi de gidiyor. Anladığım kadarı ile mesleğini seven aktif ve etkin bir kaymakam. Ermenek’e gelince başta Milli Eğitim olmak üzere uyuyan kuramları uyandırdı. Şimdi bu nerden çıktı diye sorarsanız, yapılan icraatlardan.
Ermenek’te eğitim gönüllüleri tarafından yaptırılan okullar yeni yapılmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü üç dört senedir orda..Okul yaptıran eğitim seçkinlerine plaket vermeyi yeni mi akıllarına getirdiler. Şimdiye kadar akılları nerde idi? Derler ya “At bincisine göre kişner.!”
Okul yaptıran eğitim seçkinleri öyle zaman olmuştur ki yaptıkları işlere pişman olacak hâle gelmişlerdir. Ermenek İlçe Milli Eğitim Müdürleri onlara sahip çıkmamıştır. Dertlerini üst makamlara anlatmamışlardır. Eğitim seçkinlerinin sorunlarını ve dilekleri yerine getirme gereği duymamışlardır. Kermes açılışlarına bile katılan valilerimiz ve milli eğitim müdürlerimiz hayırseverler tarafından yaptırılan görkemli tesislerin bile yerine göre açılışına katılmaktan kaçınmışlardır.
En yakın tarihte yaptırılan Balkusan İlk Okulu ile bundan 7- 8 yıl önce yapılıp MEB’nin hizmetine giren Pamuklu İlk Okulun sembolük de olsa ilçe bazında bir açılış töreni düzenlenmemiştir. MEB görevlilerinin bu ilgisizliği, okulları kendi imkânları ile yaptıran eğitim seçkinlerine karşı şık bir davranış olarak düşünülemez.
Ermenek Kaymakamı Sayın Eyyüp GÜNGÖR’ün 24 Kasım gibi anlamlı bir günde geçmişten günümüze tesis yaptıran, hayırsever hemşehrilerimizi hatırlatarak onlara plaket takdimi ile gönüllerini almaları güzel bir anı, şık bir davranıştır.

Çalışkan bir kaymakam olan Mehmet Demir’in ayrılmasından sonra bugüne kadar gelen Ermenek kaymakamları bir iz bırakmadan gittiler. Ümit ederim ki Sayın Eyyüp GÜNGÖR, kalıcı eserlere imza atar.
Son aldığım haberlere göre Ermenek halkına hizmet amacı ile Sayın Ahmet Keleşoğlu’na yaptırılan ve atıl vaziyette bekletilen kültür merkezinin de işler hâle gelmesine Sayın Kaymakam vesile olmuştur. O bina Ermenek Halkının kültürel etkinliklerde kullanılması için yaptırılmış bir bina olduğu hâlde Sayın Kaymakam Eyyüp GÜNGÖR gelinceye kadar amacına yönelik kullanılamamıştır. Şimdi kullanılıyor olarak görülmesi ve kültürel ve sosyal etkinliklerde kullanılması yaptıranları ve Ermenek halkını mutlu etmiştir.
Turistik yerlerin ihtiyaçlar göre düzenlenmesi, Ermenek Baraj Gölü Çevresinin korunması buna bağlı olarak Ermenek-Güneyyurt Katı Atık Tesislerinin hayata geçirilmesi, binlerce yıldır orman içinde yaşayan ve Toroslara özgü kıl keçilerinin diğer av hayvanlarının ve çobanların korunması, yaşam alanlarının genişletilmesi; kışın Anamur, Gazipaşa, Alanya tarafına çekilen yazın Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler yaylalarına sürüleri ile çıkan Yörüklerin (Göçerlerin ) sorunlarının dikkate alınması. Ermenek Balkusan Köyü’nde yatan Karamanoğlu Mehmet Bey’e ciddi anlamda sahip çıkılması, 13 Mayıs Dil Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde, Etkinliklerin Taşeli Yöresi’nde bir bayram havasında geçmesi
Her şeyden önce Sayın GÜNGÖR, eğitim, sağlık ve tarıma dayalı çalışmaların sorgulanması ve denetlenmesi gibi konular üzerinde eğilecek ve yönlendirici çalışmalar yapması giderilmesi gereken sorunların bazılarıdır. Kendilerine geç de olsa hoş geldiniz der görevinde başarılar dileriz. 09.12.2013. Hasan ŞİMŞEK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram