Ermenek Kaymakamlığı’nda görev değişimi

0

İki yıldır Ermenek Kaymakamı olarak görev yapmakta olan Hacı Osman Hökelekli, dün gece Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Trabzon Vali Yardımcılığı görevine atanırken yerine, halen Rize-İkizdere Kaymakamlığı görevini yürüten Hacı Kerim Meral atandı.

Hacı Kerim Meral kimdir:

Kaymakam Hacı Kerim Meral, 01 Temmuz 1990 tarihinde Gümüşhane  Köse İlçesi Salyazı Köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Salyazı İlkokulunda, Liseyi Gümüşhane Anadolu Lisesinde, Üniversite Öğrenimini ise Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminden mezun olarak tamamladı. 2012 yılında Üniversiteden mezun olduktan 3 ay sonra İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olarak atandı. Burada yaklaşık 3 yıl çalıştıktan sonra 2015 yılının Haziran ayında Edirne İl Göç İdaresinde İl Göç Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına devam etti.

2 Eylül 2018 tarihinde açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 11 Mart 2019’da Mülki İdare Amirliği mesleğine 107.Dönem Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İl Merkez Stajını Edirne Valiliğinde yaptıktan sonra, Kaymakam Refikliği stajlarını sırasıyla; Denizli’nin Sarayköy, Diyarbakır’ın Silvan İlçelerinde tamamladı. 10 Haziran 2019 tarihinde Sivas Hafik Kaymakam Vekili olarak görevine devam ederken, 11 Eylül 2020 tarihinde Sivas İmranlı İlçesine Kaymakam Vekili olarak atandı. Cumhurbaşkanlığının 19/08/2021 tarihinde Rize-İkizdere Kaymakamlığı’na atanan Hacı Kerim Meral 12.08.2022 tarihi itibariylede Ermenek Kaymakamlığı görevine atandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz