Ermenek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu yapıldı

0

Ankara’da 1960 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Ermenek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu 02-01-2022 Pazar günü Ankara’da Dernek Merkezi’nde yapıldı.

Dernek Başkanı Talat Seyhan‘ın açış konuşması ile başlanan Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’nı Mesut İzgili, Katip Üyeliklere de Mustafa Çalışkan ve Mehmet Bülbül seçilerek güdemin maddelerine geçildi.

Denetleme Kurulu Raporu okunup onaylandıktan sonra geçmiş dönem faaliyet raporu okundu.

Ardından yeni yönetimin belirlenmesi için yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu üyeliklerine: Talat Seyhan, Müzeyyen Acır, Mehmet Tezcan, Mustafa Gücal, Nuri Çalışkan, Denetleme kurulu üyeliklerine de: Emine Pekşen, Hasan Ferhat Aydın, İsmail Arı seçildiler.

Dilek ve temenniler bölümünde, eğitim gören genç kardeşlerimize daha yararlı olabilmek için öneriler, dil bayramı etkinliklerinde yapılabilecek katkılar, aylık yapılan gençler buluşmasının daha etkin ve verimli kılınması için çaba sarfedilmesi ve bu buluşmaların olumlu sonuçlarının diğer sivil toplum kuruluşlarımıza da aktarılarak yaygınlaştırılmasının sağlanması gibi bir çok öneri ve fikir tartışıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz