Ermenek Yelken Okulu’na doğru…

0

Ermenek Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve ERDOK (Ermenek Doğa Sporları Eğitim Kültür ve Turizm Kulübü) işbirliği ile, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde oluşturulması planlanan Ermenek Yelken Okulu‘na ilişkin bir proje çalışması başlatıldı.

Ermenek’te bir yelken okulu açmak üzere Yelken Federasyonu ile 2 aydır sürdürülen görüşmeler sonucunda, federasyon yöneticilerinin önerileri doğrultusunda bu hafta başında, Ermenek Gençlik Spor İlçe Müdürü Tayyar Kılıçkıran, Ermenek Gençlik Spor antrenörlerinden Orhan Dereli ve ERDOK Y.K. üyesi Hulusi Oran’dan oluşan bir ekip inceleme ve araştırma yapmak üzere Bodrum Turgutreis’te bulunan Turgutreis Yelken Kulübü‘nün konuğu oldular. Türkiye’nin en büyük yelken kulüplerinden birisi olan Turgutreis Yelken Kulübü’nün kurucu ve eğitmenlerinden Cengiz Yıldırım ve Ediz Çam, Ermenek ekibi ile, sürdürülebilir bir yelken okulu kurma ve yönetme süreci hakkında bilgilerini paylaştılar. Ermenek’te böyle bir okulun açılması için ellerinden gelen tüm çabayı harcama sözü veren Cengiz Yıldırım ve Ediz Çam, en kısa sürede Ermenek’e gelerek, gölü ve ortamı bir de yerinde inceleyeceklerini belirttiler.

Turgutreis Yelken Kulübü’ün çalışmaları ve yelken sporunun incelikleri hakkında bilgi alan araştırma ekibi başta Ermenek Kaymakamı, Karaman Gençlik Spor Müdürlüğü, Karaman Valisi ve Yelken Federasyonu’na bir rapor ve proje sunmak üzere bu gün Ermenek’e döndüler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz