Ermenek’e üst üste müjdeler: Kapalı Spor Salonu ihalesi 7 Nisan’da yapılıyor

0

Bozdağ Kayak Merkezi’nin sosyal tesisinin ihalesinin 31 Mart’da yapılacağının ilanının ardından, çatısı çöktüğü için yıkılan kapalı spor salonunun ihalesinin de 7 Nisan’da yapılacağı açıklandı.

Daha önce ihale şartnamesinin hazırlanmasına rağmen tek tribünlü ve 250 kişilik olduğu gerekçesi ile geri çekilen proje, ardından 2 tribünlü ve 500 kişilik olarak revize edilerek 7 Nisan’da ihaleye çıkarılma aşamasına gelindi.

Konu hakkında bilgisine baş vurduğumuz yetkililer: ”inşaat alanının küçüklüğü nedeni ile 500 kişilik bir salonun yapılmasında, belediyeden ruhsat alımı için zorlandıklarını ancak belediye meclisinde alınan karar sayesinde sorunun aşılabildiğini bu nedenle de ihaleye çıkma işleminin uzadığını, nihayet önümüzdeki günlerde ihaleyi yapıp en kısa zamanda Ermenek’e yaraşır yeni bir salonun temelini atma aşamasına geldik. Gerek Bozdağ Kayak Merkezi’ne yapılacak sosyal tesis ile ilgili gerek Ermenek Şehir Stadı’nın Gençlik Spor tarafından eksikliklerinin tamamlanarak aktif hale getirilme çabasında gerekse de kapalı spor salonunun yapım sürecindeki katkıları nedeniyle hemşerilerimiz Sayın Lütfi Elvan ve Sayın Behçet Kaynar‘a verdikleri katkılar için çok teşekkür ederiz” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz